pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Media a społeczeństwo. Współczesne problemy i wyzwania. Seria: Studia...
książka:

Media a społeczeństwo. Współczesne problemy i wyzwania. Seria: Studia i perspektywy medioznawcze 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
EAN: 9788322936580
ISBN: 978-83-2293-658-0
Data: 2019-09-16
Cena wydawcy: 50.00 złpozycja niedostępna

Media a społeczeństwo. Współczesne problemy i wyzwania. Seria: Studia i perspektywy medioznawcze 1 - opis książki:

Tom zatytułowany Media a społeczeństwo. Współczesne problemy i wyzwania wydany pod redakcją naukową Katarzyny Konarskiej i Pawła Urbaniaka inauguruje serię "Studia i Perspektywy Medioznawcze", w której raz w roku będą ukazywały się artykuły stanowiące pokłosie konferencji o tej samej co seria nazwie, organizowanej przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Teksty zawarte w niniejszej publikacji skupiają się na relacjach zachodzących między mediami a społeczeństwem i jego różnorodnymi podmiotami. Kolejne artykuły skutecznie wykazują, że media mają siłę kształtowania społecznych zachowań, są w stanie kreować postawy obywatelskie w społeczeństwie, mogą jednak również mieć dysfunkcyjny charakter i generować społeczne konflikty, niepokoje czy też społecznie niepożądane zachowania i postawy. Media mogą ponadto pełnić wobec społeczeństwa funkcje edukacyjno-poznawcze, lecz mogą także zniekształcać rzeczywistość przez świadome działania dziennikarzy i ludzi mediów lub z powodu braku ich kompetencji. Wiele zjawisk obecnych współcześnie na polskiej scenie medialnej może niepokoić, niektóre mogą napawać optymizmem, a część z nich doskonale opisują autorzy tekstów zawartych w przedstawianym tomie.

Książka „Media a społeczeństwo. Współczesne problemy i wyzwania. Seria: Studia i perspektywy medioznawcze 1” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego.

Książka posiada 224 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Media a społeczeństwo. Współczesne problemy i wyzwania. Seria: Studia..."