pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Leśne kąpiele

Autor książki:

Ulli Felber

Dane szczegółowe:
Wydawca: KOS
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 108 s.
Wymiar: 125x185 mm
EAN: 9788376491974
ISBN: 978-83-7649-197-4
Data: 2020-03-11
27.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Koncepcja leśnych kąpieli wywodzi się z Japonii, gdzie nazywa się shinrin-yoku, co w wolnym tłumaczeniu oznacza zanurzenie w leśnej atmosferze. W Niemczech ugruntował się termin leśne kąpiele, co oznacza świadome przebywanie w lesie w celu odzyskania i wzmocnienia własnego zdrowia.
Aby wykorzystać uzdrawiającą moc lasu, nie musisz być osobą szczególnie wrażliwą. Kilkadziesiąt lat badań na całym świecie, z różnych dziedzin medycyny i psychologii dowodzi leczniczej siły lasu z niesamowitymi wynikami. Jednak jedno nie wyklucza drugiego. Każdy, kto i tak lubi chodzić do lasu, nie potrzebuje dowodów na jego pozytywny wpływ, ponieważ doskonale wie, jak dobra dla ciała, umysłu i duszy jest taka wizyta.
Pozytywne efekty leśnych kąpieli wynikają przede wszystkim z tzw. terpenów cząsteczek wydzielanych przez drzewa, na które nasz układ odpornościowy reaguje natychmiast, wzmacniając siły obronne organizmu. Wiele terpenów rzeczywiście można poczuć, ponieważ są one częścią wspaniałego leśnego powietrza. Aczkolwiek również sama leśna atmosfera, zamknięta przestrzeń, cisza w połączeniu z miękkim dźwiękiem tła, wiele różnych odcieni zieleni - to wszystko ma głęboko uspokajający wpływ na większość ludzi.
Nieważne stary czy młody, zdrowy czy chory, aktywny czy lubiący domowe zacisze. Nie musisz spełniać żadnych specjalnych warunków, aby korzystać z leśnych kąpieli potrzebna jest tylko otwartość na las jako miejsce spokoju i siły.

Książka "Leśne kąpiele" - Ulli Felber - oprawa miękka - Wydawnictwo KOS. Książka posiada 108 stron i została wydana w 2020 r. Cena 27.01 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.