pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Lecznicza moc drzew
Tytuł książki:

Lecznicza moc drzew

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vital
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
EAN: 9788381685771
ISBN: 978-83-8168-577-1
Data: 2020-10-09
30.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Lecznicza moc drzew - Marco Mencagli Marco Nieri - opis książki:

Terapia lasem, kąpiele leśne, sylwoterapia, drzewoterapia uzdrawiająca terapia drzewami
Jak wiele razy zdarzyło Ci się zachorować na przeziębienie czy rozstrój żołądka Czułeś się źle po stresowej sytuacji w pracy albo nieprzespanych nocach z powodu codziennych problemów. To dyskretne sygnały wysyłane przez Twój organizm, mówiące byś zdjął nogę z gazu i zwolnił. Często jednak bagatelizowane i tłumione doraźnym lekarstwem z apteki. A przecież o wiele zdrowiej byłoby zrobić sobie przerwę i skorzystać z terapii lasem czy kąpieli leśnych. Zamiast pigułki wystarczy wybrać się na piknik na łono natury lub wyjść na spacer do lasu czy parku. Już wielokrotnie udowodniono, że terapia lasem czyni cuda. A obcowanie z przyrodą pozwala rozszerzyć nasze zdolności poznawcze. Dzięki temu możemy wzmocnić pamięć, zapanować nad negatywnymi emocjami, doznać spokoju i wyciszenia. Dodatkowo się zrelaksować, uregulować rytm serca i ustabilizować ciśnienie krwi.
Lecznicze właściwości drzew lekarstwem na depresję i negatywne emocje
W trakcie badań nad uzdrawiającym wpływem natury i drzew (inaczej leśna terapia, sylwoterapia czy drzewoterapia) na nasze zdrowie fizyczne i emocjonalne udowodniono, że bliski kontakt z przyrodą łączy się bezpośrednio z naszym zadowoleniem i spełnieniem. Instynktownie kierujemy się ku kąpielom leśnym i terenom zielonym, nie wiedząc nawet, dlaczego tak się dzieje. Odczuliśmy to wyraźnie w momencie kryzysu związanego z koronawirusem (COVID-19) kiedy zamknięto nas w domach i zabroniono wychodzić do lasu czy parku. Zdaliśmy sobie wówczas sprawę jak cenne i lecznicze działanie ma dla nas kontakt z naturą i obcowanie z przyrodą. Nie tylko wpływa relaksująco i regenerująco, ale przede wszystkim dodaje sił i chęci do życia. Obniża poziom kortyzolu, koi skołatane nerwy, zwalcza lęki i negatywne emocje. A dodatkowo wzmacnia odporność, dotlenia i napawa optymizmem.
Zalety przytulania się do drzew
Autorzy prezentują w tej książce terapeutyczną i uzdrawiającą moc roślin (także tych domowych) oraz drzew i środowiska naturalnego. Sami są twórcami bioenergetycznych terapeutycznych krajobrazów i specjalistami od ochrony środowiska, a także innowacyjnej techniki badającej wpływ bioelektromagnetyzmu roślin na ludzki organizm. Uświadamiają nam, że przytulanie się do drzew niesie za sobą same zalety. Energia drzew pomaga w leczeniu wszelkich schorzeń. Pozwala pozbyć się wielu chorób, depresji i lęków. Autorzy podpowiadają, w jaki sposób skutecznie wzmocnić swoje zdrowie i codzienny komfort przy pomocy kąpieli leśnych i energii drzew. Od lasów począwszy, na roślinach domowych kończąc.
Terapia lasem zamiast leków

Książka „Lecznicza moc drzew” - oprawa miękka - Wydawnictwo Vital. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2020 r. Cena 30.45 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Lecznicza moc drzew"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dieta dla wątroby - okładka książki
Dieta dla wątroby Andrew Laughin
Produkty podobne:
Ruch oddychanie hartowanie - okładka książki
Ruch oddychanie hartowanie Giennadij Małachow
Cztery filary samouzdrawiania. - okładka książki
Cztery filary samouzdrawiania. Jak nauczyć swój... Kurt Mosetter, Anna Cavelius, Detlef Pape
Kobietologia - okładka książki
Kobietologia Sherry Ross