pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Laboranci u ducha gór. Dawne ziołolecznictwo w Karkonoszach i Górach Izerskich

Autor książki:

Przemysław Wiater

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ad Rem
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788365895134
ISBN: 978-83-6589-513-4
Data: 2018-02-23
42.85 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Zioła i ich lecznicze wykorzystanie to temat coraz głośniej dyskutowany. A zielarskie, czyli laboranckie tradycje Karkonoszy i Gór Izerskich, mimo że niegdyś tak rozsławiające nasze góry, wciąż pozostają nieco w ukryciu.

Naprzeciw zainteresowaniu nimi wychodzi publikacja Laboranci u Ducha Gór. Stanowi ona poniekąd kontynuację odkrywania tradycji kulturowych regionu, którymi Autor zajął się w wydanej kilka lat temu książce Walonowie u Ducha Gór.

Przemysław Wiater odsłania przed Czytelnikiem tajemnice pochodzenia, właściwości oraz użytkowania ziół występujących w naszych górach. Prezentuje je przy tym w szerokim kontekście kulturowym i historycznym, skupiając się także na ludowych przekonaniach dawnych mieszkańców Gór Olbrzymich, czy podając dawne przepisy na ziołowe medykamenty.

Informacje zawarte w książce czasem wzbudzają zdziwienie, czasem podziw, czasem uśmiech, gdy dowiadujemy się o wierzeniach na temat magiczności niektórych lekarstw czy ich poszczególnych składników. Pamiętajmy jednak, że wszystko dzieje się w Krainie Ducha Gór, w której cuda są przecież możliwe?
Książka ma charakter popularnonaukowy, napisana jest jednak z pasją, językiem lekkim i zrozumiałym także dla Czytelnika nieczującego się specjalistą w temacie. Zawiera również kolorowe ilustracje, ukazujące poszczególne rośliny lecznicze, miejsca ich występowania czy przedmioty używane do wyrobu ziołowych lekarstw. Po jej lekturze, spacer po karkonoskiej łące już nigdy nie będzie taki sam.

Książka "Laboranci u ducha gór. Dawne ziołolecznictwo w Karkonoszach i Górach Izerskich" - Przemysław Wiater - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Ad Rem. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2017 r. Cena 42.85 zł. Zapraszamy na zakupy!