pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kultura w edukacji międzykulturowej. Konteksty teoretyczne i społeczno-polityczne

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 230 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788377807903
ISBN: 978-83-7780-790-3
Data: 2013-09-30
33.24 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Publikacja - 55 tom z serii Edukacja Międzykulturowa - oddaje szerokie zainteresowanie kulturą, wykracza poza typowe pola rozważań nauk pedagogicznych. Teksty w niej zawarte prezentują perspektywy: filozoficzną, psychologiczną, socjologiczną, pokazują rozmaite kulturowe uwarunkowania współczesnych procesów kształcenia i wychowania.

Pracę cechuje różnorodność tematyki i form zgromadzonych w niej opracowań. Na zbiór składają się teksty z trzech kręgów tematycznych: Międzykulturowość jako kategoria kultury i edukacji; Kultura w życiu duchowym i rodzinnym oraz Kultura w edukacji i życiu młodzieży - konteksty wielokulturowe. Zamieszczone w nim artykuły i komunikaty z badań niosą ważne przesłanie dla pedagogiki i dla praktyki oświatowej. To właśnie w kulturze i w edukacji międzykulturowej pokłada się duże nadzieje na tworzenie ładu społecznego sprzyjającego kształtowaniu warunków umożliwiających nieskrępowany rozwój osobowości, kształtowanie tożsamości i samorealizacji.

Fragment Wprowadzenia

Książka "Kultura w edukacji międzykulturowej. Konteksty teoretyczne i społeczno-polityczne" - Tadeusz Lewowicki, Alina Szczurek-Boruta, Barbara Grabowska (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 230 stron i została wydana w 2013 r. Cena 33.24 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.