pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Tożsamość w społeczeństwie współczesnym: pop-kulturowe (re)interpretacje

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 344 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788375879544
ISBN: 978-83-7587-954-4
Data: 2012-04-05
35.38 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Prezentowany Czytelnikowi tomto dzieło wartościowe, ukazujące wciąż nowe konteksty i perspektywy odczytania fenomenów kultury popularnej. Jest głosem interdyscyplinarnym, interparadygmatycznym i wielopokoleniowym, głosem ludzi z pasją i wiedzą merytoryczną, często będących już autorytetami w tej dziedzinie, ale również młodymi adeptami nauki. I nawet jeśli ktoś, mimo doznanej przyjemności (od)czytania zawartych w nim tekstów, uparcie kwestionowałby naukowość podejmowanej w nich problematyki, to jedno jest pewne: dyskurs, który przenika tę książkę, stał się „migotaniem prawdy, rodzącej się na własnych oczach.

Agnieszka Gromkowska-Melosik i Zbyszko Melosik

„Tożsamość w społeczeństwie współczesnym: pop-kulturowe [re]interpretacje” - to próba odpowiedzi na raczej pobłażliwe traktowanie akademickich rozważań na temat kultury popularnej. W ostatniej dekadzie nastąpiła zmiana - kultura popularna przestała być „gorszym Innym”, a stała się niemal dyscyplina naukową, ze swoimi sposobami interpretacji i teoriami. Prezentowany tom to doskonały przejaw naukowego podejścia do kultury popularnej. Na kilkadziesiąt artykułów składa się m.in. analiza M.Jaworskiego na temat buntu, jego roli w kontekście aktualnych wydarzeń, znaczeniach idoli w rozwoju tożsamości młodzieży, czy zjawisku bylejakości.

Książka "Tożsamość w społeczeństwie współczesnym: pop-kulturowe (re)interpretacje" - Agnieszka Gromkowska-Melosik, Zbyszko Melosik - oprawa twarda - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 344 stron i została wydana w 2012 r. Cena 35.38 zł. Zapraszamy na zakupy!