pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Socjalizacja i kształtowanie się tożsamości. Problemy i sugestie rozwiązań

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 298 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788376110547
ISBN: 978-83-7611-054-7
Data: 2008-06-11
29.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka jest kontynuacją i rozwinięciem zagadnień przedstawionych w opracowaniu "Socjalizacja i kształtowanie się tożsamości - aktualne doświadczenia na pograniczu polsko-czeskim". O ile w tamtym opracowaniu prezentowane są najnowsze wyniki studiów i badań na pograniczu polsko-czeskim, to w tej książce znajdują się artykuły, komunikaty z badań i studia omawiające warunki, problemy i poczynania w zakresie socjalizacji i edukacji dzieci i młodzieży w kilku państwach europejskich - w Polsce, na Białorusi, w Czechach, na i na Łotwie. Na tym tle nakreślone są zagadnienia kształtowania (się) tożsamości.
Obie książki o socjalizacji i tożsamości zawierają sporo ważnych informacji o sprawach i problemach aktualnych - dziejących się w ostatnich latach i wciąż wyznaczających życie dzieci i młodzieży. Stan wielu spraw socjalizacji, edukacji, funkcjonowania społecznego w środowiskach wielokulturowych okazuje się wciąż daleki od oczekiwań. Nadzieje związane z integracją w ramach Unii Europejskiej spełniają się z trudem, międzynarodowe regulacje wprowadzane bywają opieszale, niekiedy bez zrozumienia ducha tych regulacji i bez dobrej woli. Pojawiły się nowe zjawiska i problemy - np. sytuacja społeczna imigrantów, problemy edukacyjne dzieci imigrantów, niechętny stosunek do grup napływowych. Dostrzeżone zostały zachowania świadczące o celowej, zamierzonej izolacji kulturowej niektórych autochtonicznych - od wieków osiadłych - grup mniejszościowych. Ożywają dawne demony, rodzą się nowe konflikty. Egzemplifikacje przedstawione zostały w niektórych tekstach w tej książce.

Książka "Socjalizacja i kształtowanie się tożsamości. Problemy i sugestie rozwiązań" - Tadeusz Lewowicki, Barbara Grabowska, Aniela Różańska (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 298 stron i została wydana w 2008 r. Cena 29.05 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.