pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dziecko w Oriencie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Akademickie DIALOG
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 258 s.
Wymiar: 150x235 mm
EAN: 9788363778194
ISBN: 978-83-63778-19-4
Data: 2013-05-24
35.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Niniejszy tom przygotowany przez specjalistów z zakresu kultur i języków Wschodu i Afryki Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego był w zamierzeniu zbiorem artykułów dotyczących dziecka, jego sytuacji i roli w rodzinie w różnych krajach Orientu i różnych czasach: starożytnej Mezopotamii, dawnych Indiach, krajach arabskich, Afganistanie, Turcji, Wietnamie, Chinach, Japonii i Nigerii. Teksty przedstawiają zasadniczo sytuację współczesną, lecz przedmiotem analizy jest także wielka rola tradycji.

Dziecko zgodnie z definicją jest istotą, której brak wyraźnie określonych, jednoznacznych cech, jest pozbawione seksualności. Nie osiągnęło jeszcze dojrzałości, znajduje się w stanie inicjalnym. Jest symbolem początku, nowej sekwencji dziejów.

Gdy weźmiemy pod uwagę powyższe sformułowanie, to okaże się, że zebrany w tomie bogaty i różnorodny materiał nie zawsze odnosi się do dziecka nieokreślonej płci, lecz w dużej mierze omawia sytuację małego chłopca i małej dziewczynki. W świetle tego dziecko w krajach Orientu nie jest wartością samą w sobie, lecz jego znaczenie zależy od tego, czy jest synem, którego się oczekuje i pożąda w rodzinie, czy też córką, której przybycie nie budzi radości.

Książka "Dziecko w Oriencie" - Danuta Chmielowska, Barbara Grabowska, Ewa Machut-Mendecka - oprawa miękka - Wydawnictwo Akademickie DIALOG. Książka posiada 258 stron i została wydana w 2013 r. Cena 35.91 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.