pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kreska. Teoria pisma
Tytuł książki:

Kreska. Teoria pisma

Autor książki:

Gerrit Nordzij

Dane szczegółowe:
Wydawca: d2d
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 88 s.
Wymiar: 125x210 mm
EAN: 9788392730880
ISBN: 978-83-9273-088-0
Data: 2014-09-25
pozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Szkoła rysunku
Szkoła rysunku 25.78 zł pozycja dostępna!
Kreska zmieniła spojrzenie na pismo i na nowo połączyła światy liter pisanych i liter typograficznych, które od momentu wynalezienia druku zostały od siebie oderwane. Teoria Gerrita Noordzija odnosi się do każdego pisma, niezależnie od narzędzi, za pomocą których powstało. Autor zaczyna od podstaw - światła w literach i pomiędzy nimi - po czym krok po kroku wyjaśnia, w jaki sposób można kształtować pociągnięcia tworzące znak. Zarysowując tło historyczne i kulturowe, analizuje cechy liter i pokazuje, że każda litera ma w sobie coś pisanego niezależnie od techniki jej wytworzenia.

Dzięki mocnej podbudowie teoretycznej Kreska ma nieocenioną wartość praktyczną, zdecydowanie wykraczającą poza proste podręcznikowe porady.

Nigdy jeszcze nie spotkałem - i to w jednym krótkim tekście - tak wielu istotnych spostrzeżeń na temat tajników władania piórem i samego procesu pisania. Nikt, kto podejmuje refleksję nad tym zagadnieniem, nie może pominąć książki Noordzija. - Jost Hochuli, Typografische Monatsblätter

Książka "Kreska. Teoria pisma" - Gerrit Nordzij - oprawa miękka - Wydawnictwo d2d. Książka posiada 88 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]