pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Poradnik fotograficzny
Książki »
Tytuł książki:

Poradnik fotograficzny

Autor książki:

Ross Hoddinott

Dane szczegółowe:
Wydawca: Galaktyka
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788375792850
ISBN: 978-83-7579-285-0
Data: 2013-10-17
19.68  21.32  1.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Poradnik fotograficzny - Ross Hoddinott - opis książki:

Wielu z nas, kupując swą pierwszą lustrzankę lub bezlusterkowca, zastanawia się, jak najlepiej je wykorzystać. Mimo, że zmieniliśmy sprzęt fotograficzny na lepszy, zdjęcia często nie są tak dobre, jakbyśmy tego oczekiwali. Uaktualnione wydanie Poradnika fotograficznego Ross Hodinotta odkrywa przed nami możliwości współczesnych aparatów cyfrowych, prezentuje, jak zastosować teorię w praktyce, by powstały niesamowite, przykuwające wzrok zdjęcia.

Niniejsze wydanie Poradnika fotograficznego to nie tylko nowe zdjęcia, ale przede wszystkim zaktualizowana treść, która podąża za zmianami zachodzącymi na rynku aparatów cyfrowych. Autor uwzględnił również obecne możliwości programów graficznych w rozdziale poświęconym cyfrowej obróbce obrazu.

W książce znajdziesz:
- omówienie podstaw ekspozycji oraz ustawień aparatów cyfrowych
- przykładowe zdjęcia tematyczne i abstrakcyjne oraz opis ich wykonania
- sposoby radzenia sobie ze światłem zastanym (jego jakością, ilością oraz kontrastem) i sztucznym
- porady, jak korzystać z wewnętrznych i zewnętrznych lamp błyskowych
- wskazówki co do użycia filtrów fotograficznych. zarówno tych wykorzystywanych bezpośrednio na aparacie, jak i w cyfrowej ciemni
- sposoby obrókki zdjęć w programach graficznych
Naświetlenie to puls fotografii. Zrozumienie i umiejętność kontrolowania naświetlenia mają kluczowe znaczenie dla robienia dobrych zdjęć. Niestety, zagadnienie to wydaje się skomplikowane i niejasne nie tylko dla osób początkujących, ale i dla entuzjastów fotografii. Niniejszy poradnik stanowi swego rodzaju przewodnik, prezentujący wszystkie aspekty ekspozycji i dostarcza praktycznych porad, jak poprawić jakość wykonywanych zdjęć. Mam nadzieję, że książka ta będzie również źródłem inspiracji i otworzy ci oczy na umiejętności i techniki umożliwiające stworzenie zdjęć zgodnych z twoją artystyczną wizją. Jednak samo przeczytanie tego poradnika nie wpłynie na ich jakość. Informacje, które tu znajdziesz, wzbogacą twój warsztat fotograficzny, o ile odpowiednio je wykorzystasz. W końcu fotografia to umiejętność, więc jej rozwinięcie wymaga ćwiczeń.

Ross Hoddinott
Ross Hoddinott jest jednym z czołowych fotografów w Wielkiej Brytanii. Swoje zdjęcia publikuje w wielumagazynach, między innymi w ,,Outdoor Photography, ,,Digital SLR Photography, ,,BBC Wildlife. Poradnik fotograficzny to jego piąta książka o tematyce fotograficznej. Więcej o autorze można dowiedzieć się z jego strony internetowej.

Książka „Poradnik fotograficzny” - oprawa miękka - Wydawnictwo Galaktyka. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2013 r. Cena 19.68 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Poradnik fotograficzny"
Produkty podobne: