pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Konserwatywny nacjonalizm. Studium doktryny w świetle myśli politycznej Igora Szafariewicza

Autor książki:

Joachim Diec

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 492 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788376383071
ISBN: 978-83-7638-307-1
Data: 2013-07-22
35.38  38.00  2.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka stanowi analizę struktury ideowej i procesu rozwojowego doktryny konserwatywnego nacjonalizmu. Punktem wyjścia rozważań jest namysł nad losami tożsamości prawicy. Podczas i po rewolucji francuskiej pojęcie to kojarzyło się z klasycznym konserwatyzmem, tj. apologią monarchii absolutnej, liczącej się z nadrzędnym autorytetem Kościoła powszechnego i sprawującego patriarchalną władzę nad wielojęzycznym ludem. Rewolucja, burząc te filary dawnego ustroju, odwołała się do Narodu jako suwerena i podmiotu działań politycznych. Z czasem jednak ów symbol zwycięskiej lewicy zaczął niepostrzeżenie zmieniać swe miejsce na politycznej scenie i kojarzyć się z prawicą, dokonując faktycznej dekonstrukcji tego pojęcia. Zadaniem niniejszej książki jest przedstawienie głównych etapów owego przejścia i odpowiedź na pytanie o warunki zaistnienia takiej wolty na podstawie studium konserwatywnego nacjonalizmu jako pewnego stadium środkowego.

<br>
Analiza składa się z trzech części. W pierwszej przedstawione zostały ogólne prawidłowości wyłaniania się konserwatywnego nacjonalizmu z tradycji konserwatywnej i jego współegzystencja z innymi formami nacjonalizmu, głównie na przykładzie Francji, Niemiec i Japonii. W drugiej omówiono ów proces na terenie Rosji do końca XX wieku. Część trzecia to studium przypadku myśli politycznej Igora Szafariewicza, wybitnego matematyka i zarazem nestora rosyjskich nacjonalistów początku trzeciego tysiąclecia.

Książka "Konserwatywny nacjonalizm. Studium doktryny w świetle myśli politycznej Igora Szafariewicza" - Joachim Diec - oprawa miękka - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka. Książka posiada 492 stron i została wydana w 2013 r. Cena 35.38 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]