pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Stan wojenny w narracjach prasowych. Analiza rocznicowych numerów wybranych dzienników ogólnopolskich

Autor książki:

Jakub Krupa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ośrodek Myśli Politycznej
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 256 s.
EAN: 9788366112582
ISBN: 978-83-66112-58-2
Data: 2022-01-11
Obniżka! 28.39  39.90  11.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka ukazująca, jak stan wojenny w Polsce był przedstawiany i oceniany na łamach trzech dzienników wywodzących się z różnych opcji ideowo-politycznych: „Trybuny Ludu” (później „Trybuny”), „Gazety Wyborczej” i „Naszego Dziennika”. Autor przedstawia, jak w tych gazetach prezentowano zagadnienia: 1) co doprowadziło do wprowadzenia stanu wojennego, 2) jaki był jego przebieg i czy stan wojenny był zgodny z prawem, 3) jakie inne wydarzenia są przytaczane przez autorów tych dzienników, gdy wspominany jest stan wojenny, 4) jak oceniają oni osoby odpowiedzialne za wprowadzenie stanu wojennego i co sądzą o ich rozliczeniu, 5) jaka jest według autorów rozpatrywanych tytułów generalna ocena stanu wojennego i jego skutków. Analiza tych wątków uwzględnia kontekst funkcji mediów, zarówno w wymiarze teoretycznym, jak i w polskiej praktyce.

„W 2021 roku mija 40 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Naturalnym jest, że coraz mniej jest naocznych świadków tego wydarzenia. Kreowane przez media uniwersa symboliczne, opowiadane przez media historie, które wskazują bohaterów i winnych, mają w tym wypadku znaczenie fundamentalne”.

Książka "Stan wojenny w narracjach prasowych. Analiza rocznicowych numerów wybranych dzienników ogólnopolskich" - Jakub Krupa - oprawa miękka - Wydawnictwo Ośrodek Myśli Politycznej. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2021 r. Cena 28.39 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]