pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Międzymiejsce. Współczesny Hongkong w poszukiwaniu własnej tożsamości
książka:

Międzymiejsce. Współczesny Hongkong w poszukiwaniu własnej tożsamości

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788365390028
ISBN: 978-83-6539-002-8
Data: 2019-12-23
33.64  39.90  6.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Międzymiejsce. Współczesny Hongkong w poszukiwaniu własnej tożsamości - Małgorzata Osińska - opis książki:

Małgorzata Osińska bardzo wnikliwie, a równocześnie w przejrzysty sposób przedstawia historyczny proces kształtowania się wyjątkowej hongkońskiej tożsamości, będącej efektem budowania relacji z dwoma dominującymi partnerami społecznych interakcji - Wielką Brytanią i Chinami. Państwa te, korzystając z władzy politycznej, ekonomicznej i symbolicznej, próbują narzucać tożsamość miastu i jego mieszkańcom. W trakcie tego procesu kształtuje się również tkanka miejska Hongkongu i jego przestrzeń symboliczna.

Co istotne, Autorka oddaje głos samym mieszkańcom, których prosi o narysowanie mapy mentalnej miasta oraz pyta o miejsca dla nich ważne, a także o granice i podziały przebiegające przez Hongkong.

Całość zamyka rzetelna analiza, w której Autorka, korzystając z zebranych materiałów, oferuje nowe spojrzenie na Hongkong, z perspektywy samych Hongkończyków.

W kontekście burzliwych protestów społecznych i wydarzeń roku 2019 książka Małgorzaty Osińskiej stanowi niezwykle ciekawą lekturę.

Mirosław Adamczyk, konsul generalny RP w Hongkongu w latach 2014-2019

Małgorzata Osińska, doktor nauk społecznych w zakresie socjologii (PAN), pracuje w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendystka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Rzeczypospolitej Polskiej do Chin (2009-2010), Ministerstwa Edukacji Chińskiej Republiki Ludowej (2011-2016) oraz Hongkong Polytechnic University (2015). Zajmuje się interdyscyplinarnymi badaniami problemów współczesnych miast, związków przestrzeni z procesami kształtowania się lokalnych tożsamości. Interesuje się również przedsiębiorczością w krajach Dalekiego Wschodu oraz zagadnieniami związanymi z obecnością przedsiębiorców z Dalekiego Wschodu w Polsce.

Książka „Międzymiejsce. Współczesny Hongkong w poszukiwaniu własnej tożsamości” - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar.

Książka posiada 240 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Międzymiejsce. Współczesny Hongkong w poszukiwaniu własnej tożsamości"
Produkty podobne:
Geografia społeczna Polski - okładka książki
Geografia społeczna Polski Grzegorz Węcławowicz