pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kazachstan Polska. Wybrane zagadnienia ustrojowe, społeczne i edukacyjne

Autor książki:

Andrzej Bisztyga, Piotr Zientarski

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 270 s.
Wymiar: 165x225 mm
EAN: 9788380196964
ISBN: 978-83-8019-696-4
Data: 2017-11-23
37.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Andrzej Bisztyga - doktor habilitowany nauk prawnych, prawnik konstytucjonalista, profesor i kierownik Zakładu Praw i Wolności Jednostki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego, profesor i kierownik Katedry Prawa i Administracji w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Autor około 170 naukowych publikacji z zakresu polskiego i porównawczego prawa konstytucyjnego, ochrony praw człowieka, a także ekspertyz i opinii prawnych dla organów władzy publicznej. Ekspert komisji parlamentarnych, uczestnik kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych. W kręgu jego naukowych zainteresowań mieści się między innymi ustrój konstytucyjny Republiki Kazachstanu - jest redaktorem naukowym i autorem publikacji z tego zakresu oraz gościnnym wykładowcą na kazachstańskich uniwersytetach w Pawłodarze i Tałdy Korganie.

Piotr Benedykt Zientarski - doktor nauk prawnych, adwokat. W latach osiemdziesiątych XX wieku obrońca w procesach działaczy opozycyjnych, w 2006 roku Instytut Pamięci Narodowej nadał mu status pokrzywdzonego. Senator Rzeczypospolitej Polskiej, w VI kadencji Senatu wiceprzewodniczący Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich, w VII i VIII kadencji przewodniczący Komisji Ustawodawczej, w IX kadencji przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. W latach 2007-2015 reprezentant Senatu RP w Krajowej Radzie Sądownictwa. Aktywny uczestnik postępowań legislacyjnych, autor kilkuset legislacyjnych poprawek do prawa materialnego i procesowego, przyczynił się między innymi do powstania regulacji umożliwiających niezwłoczne wykonywanie orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Autor publikacji oraz redaktor naukowy prac z zakresu prawa konstytucyjnego, w tym współredaktor naukowy (wraz z Andrzejem Bisztygą) książek: Kierunki zmian pozycji ustrojowej Senatu (Warszawa 2014) oraz Doświadczenia ustawodawcze Polski i Kazachstanu w zakresie polityki samorządowej i mniejszości narodowych (Toruń 2015). Członek kolegium redakcyjnego "Palestry", organizator konferencji naukowych z zakresu prawa konstytucyjnego. Wiceprzewodniczący Polsko-Kazachstańskiej Grupy Parlamentarnej w VII i VIII kadencji, przedstawiciel polskiego parlamentu na międzynarodowych konferencjach konstytucyjnych, w tym na konferencji Kazachstan s Constitution Day (Astana 2014). Doctor honoris causa Uniwersytetu Al-Farabi w Ałma Acie.

Książka "Kazachstan Polska. Wybrane zagadnienia ustrojowe, społeczne i edukacyjne" - Andrzej Bisztyga, Piotr Zientarski (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 270 stron i została wydana w 2017 r. Cena 37.98 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.