pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Chiny i Azja Wschodnia Dziedzictwo w obliczu przemian. Profesor Krzysztof Gawlikowski in memoriam

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Akademickie DIALOG
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 428 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788380029583
ISBN: 978-83-8002-958-3
Data: 2022-01-17
102.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Tom "Chiny i Azja Wschodnia. Dziedzictwo w obliczu przemian" powstał z okazji 80. rocznicy urodzin profesora Krzysztofa Gawlikowskiego (1940-2021), badacza Chin i Azji Wschodniej, orędownika dialogu międzykulturowego, twórcy Centrum Badań Azji i Pacyfiku w Instytucie Studiów Politycznych PAN, Zakładu Studiów Azjatyckich na Uniwersytecie SWPS oraz współzałożyciela i wieloletniego redaktora czasopisma naukowego Azja-Pacyfik.

W księdze znalazły się teksty stworzone przez dwudziestoosobowe grono uznanych badaczy Chin i Azji Wschodniej z ośrodków naukowych w Polsce i za granicą, m.in. prof. Bogdana Góralczyka, prof. Adama Jelonka, prof. Kamila Zeidlera i in. Tom zawiera teksty dotyczące szeregu zagadnień mniej znanych i niemających szerszego odzwierciedlenia w literaturze przedmiotu; umożliwia tym samym polskiemu czytelnikowi zapoznanie się z unikalnymi i nieprezentowanymi do tej pory zagadnieniami odnoszącymi się do polityki, kultury, zagadnień społecznych i historycznych państw Azji Wschodniej. Oprócz prac omawiających wybrane aspekty dawnych i współczesnych Chin oraz ich polityki międzynarodowej, znalazły się tu teksty na temat Japonii, Tajlandii, Birmy czy Wietnamu.

Publikacja powstała przy wsparciu finansowym SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego, Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Chińskiej oraz firm Tan Viet, Pure Solar i Diijia Poland

Książka "Chiny i Azja Wschodnia Dziedzictwo w obliczu przemian. Profesor Krzysztof Gawlikowski in memoriam" - praca zbiorowa - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Akademickie DIALOG. Książka posiada 428 stron i została wydana w 2021 r. Cena 102.94 zł. Zapraszamy na zakupy!