pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kapitał intelektualny organizacji w procesie internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw

Autor książki:

Marcin Kuzel

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 550 s.
Wymiar: 160x220 mm
EAN: 9788323141068
ISBN: 978-83-2314-106-8
Data: 2018-11-30
47.29 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Monografia jest wartościowym opracowaniem, w którym Autor umiejętnie powiązał [...] problematykę kapitału intelektualnego oraz zagranicznych inwestycji bezpośrednich, nie zapominając o imperatywie budowania przewagi konkurencyjnej przez przedsiębiorstwo. Rozważania osadzone w literaturze przedmiotu [...] posłużyły Autorowi do lepszego zrozumienia zależności między tytułowym kapitałem intelektualnym a internacjonalizacją przedsiębiorstwa, dały szansę na zaproponowanie własnego ujęcia kapitału intelektualnego i przyczyniły się do rzetelnej interpretacji uzyskanych wyników badań. [...] Prezentowane opracowanie dostarcza ciekawych i oryginalnych spostrzeżeń opartych na danych empirycznych, ale także jest przyczynkiem do dyskusji nad adekwatnością teorii zagranicznych inwestycji bezpośrednich do specyfiki podmiotów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Z recenzji dr hab. Barbary Jankowskiej, prof. UE
Jest to bardzo dobry i naukowo wartościowy tekst, poświęcony ważnemu i nabierającemu przyspieszenia zjawisku, jakim jest umiędzynarodowienie działalności gospodarczej. [...] Oceniana praca jest ważna z dwóch przynajmniej powodów: po pierwsze wyraźnie poszerza wiedzę o procesach internacjonalizacji przedsiębiorstw; po drugie - koncentruje się na szczególnym zasobie tych przedsiębiorstw, jakim jest kapitał intelektualny. Ci wszyscy, którzy zajmują się omawianą problematyką i znają światowy dorobek w tym zakresie, wiedzą dobrze, że ujęcie dr. M. Kuzela jest nowatorskie.

Z recenzji dr. hab. Wojciecha Popławskiego, prof. WSB

Książka "Kapitał intelektualny organizacji w procesie internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw" - Marcin Kuzel - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Książka posiada 550 stron i została wydana w 2018 r. Cena 47.29 zł. Zapraszamy na zakupy!