pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Humanistyka stosowana. wirtuozeria, pasje, inicjacje
Tytuł książki:

Humanistyka stosowana. wirtuozeria, pasje, inicjacje

Autor książki:

Lech Witkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 790 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788378509059
ISBN: 978-83-7850-905-9
Data: 2018-05-07
65.84  90.00  24.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Książka, pod wieloma względami niezwykła, powstała w poprzek podziałów dyscyplinarnych w humanistyce i naukach społecznych oraz przeciw sztucznym, biurokratycznym rozgraniczeniom obu tych wielkich obszarów badań humanistyczno-społecznych. Posługuje się tropami m. innymi z filozofii, pedagogiki, socjologii, psychologii, psychoanalizy, semiotyki kultury, literatury pięknej i literaturoznawstwa, estetyki, ekologii umysłu, zarządzania, pracy socjalnej i resocjalizacji, jako obszarami refleksji wpisanymi w postulowaną zintegrowaną formułę "humanistyki stosowanej". Upomina się także o zespalanie refleksji teoretycznej, odniesień praktycznych oraz nowego podejścia w rekonstrukcjach historycznych i analitycznych do tradycji myśli w rozwiązań instytucjonalnych w tych obszarach. Łącznie służy to wypracowaniu narzędzi rozumienia praktyki różnych profesji społecznych oraz uczestniczy w trosce o nową jakość samokrytycznej autorefleksji i innowacyjnych przeobrażeń w ramach instytucjonalnych.

Autor ma za sobą głębokie i obszerne studia monograficzne nad wybranymi kategoriami (autorytet, cykl życia, edukacja, profesjonalizm, rozwój, sfera publiczna, tożsamość, zmiana społeczna) oraz dorobkiem wybranych wielkich postaci myśli współczesnej (Bachtin, Bauman, Bateson, Erikson, Gonseth, Giroux, Habermas, Radlińska). Część w tych tomów została opublikowana przez Oficynę Wydawniczą "Impuls", co obrazują obok miniaturki okładek (pełny opis na naszej stronie internetowej).

Książka niniejsza jest syntezą ponad 40-letniego dorobku autora, dopełniając tomy monograficzne o zebrane prace z ostatnich lat, dotąd rozproszone i dostępne w niewielkim nakładzie. Powinna znaleźć się w podręcznej bibliotece ambitnych studentów, doktorantów, pracowników naukowych i praktyków społecznych w/w dyscyplin i innych, inspirując inicjacje, ilustrując pasje i stymulując wirtuozerię analityczną i odwagę krytyczną.

Zapraszamy do lektury i do dyskusji z Autorem.

Wojciech Śliwerski
dyrektor Oficyna Wydawnicza "Impuls" Kraków

Książka "Humanistyka stosowana. wirtuozeria, pasje, inicjacje" - Lech Witkowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 790 stron i została wydana w 2018 r. Cena 65.84 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Lech Witkowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Pedagogika. Podręcznik akademicki - okładka książki
Pedagogika. Podręcznik akademicki Zbigniew Kwieciński, Bogusław Śliwerski (red.)
Produkty podobne:
Przestrzenie rzeczywiste i wyobrażone. - okładka książki
Przestrzenie rzeczywiste i wyobrażone. O roli... Barbara Myrdzik, Iwona Morawskla, Małgorzata Latoch-Zielińska