pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Halluks. Leczenie holistyczne bez operacji
Tytuł książki:

Halluks. Leczenie holistyczne bez operacji

Autor książki:

Carsten Stark

Dane szczegółowe:
Wydawca: KOS
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788376491561
ISBN: 978-83-7649-156-1
Data: 2018-06-28
31.62  51.00  19.38 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Nareszcie pomoc w leczeniu halluksów
Wśród palców nóg zasadniczą rolę spełnia paluch, podobnie jak kciuk wśród palców dłoni. Dolegliwości palucha to najczęstsze problemy występujące wśród schorzeń stopy. Boryka się z nimi dziesięć milionów osób - w większości są to kobiety. Ponieważ deformacja palucha to nie tylko problem estetyczny, ale w konsekwencji często bóle utrudniające chodzenie, próbuje się różnych metod leczenia, począwszy od noszenia specjalnych wkładek, a skończywszy na zabiegach chirurgicznych. W wielu wypadkach metody te nie przynoszą jednak trwałej poprawy.

Z książki tej, dowiesz się co można zrobić, by mieć zdrowe stopy i zdrowe paluchy. Carsten Stark proponuje naturalne, skuteczne leczenie problemu halluksa.

Jego metoda holistycznego leczenia stopy uwzględnia związek z całym ciałem i obywa się bez wkładek, zastrzyków czy operacji. Autor zaleca kombinację różnych działań takich jak:
- indywidualnie dobrane ćwiczenia stóp
- nawyk zdrowego poruszania się
- zmianę sposobu myślenia
- właściwy dobór obuwia
- odczytywania sygnałów pochodzących z własnego ciała
Carsten Stark jest specjalistą od leczenia stóp. Stworzył tzw. "kartografię stopy", czyli metodę, w której przy pomocy skanera stopy uzyskuje się trójwymiarowy obraz, by zdiagnozować właściwy powód dolegliwości.

Od wielu lat skutecznie pomaga pacjentom cierpiącym na zwyrodnienia stóp, kolan i schorzenia kręgosłupa, korzystając przy tym z wypracowanych przez siebie sposobów.

W kręgu fachowców Carsten Stark znany jest ze swojej wiedzy, a jego metody, różniące się od powszechnie stosowanych przez medycynę kliniczną, cieszą się coraz większym zainteresowaniem w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Wielu pacjentów, którzy zwracają się do mnie o pomoc. Mają za sobą niezliczone rodzaje zabiegów - masaże, gimnastykę stóp, fizjoterapię, operacje, noszenie szyn, ortez, specjalne ćwiczenia rozciągające i zażywanie leków. W większości wypadków dolegliwości zmniejszały się nieznacznie lub nie ustępowały wcale. Poprawa była co najwyżej przejściowa.

Jeśli przyjrzeć się temu bliżej, łatwo można stwierdzić, że wszystkie te zabiegi odciążają wprawdzie początkowo tkankę w okolicach halluksa (co przynosi krótkotrwałą ulgę), jednak - jak wynika z mojej praktyki - żadna z tych metod nie uaktywnia w większym stopniu własnych mechanizmów regulacyjnych organizmu. Ich efektem jest tylko krótkotrwałe rozluźnienie stawów i tkanek, uzyskane przez rozciąganie czy nacisk, a poważniejszych stanach, takich jak przeciążenie.

Metody holistyczne, których stosowanie proponuję w tej książce, pobudzają organizm do aktywności w zgodzie z naturą w sposób sensowny i trwały. Ich rola polega na ukierunkowanym działaniu na komórki sensoryczne ciała. Bodźce przetwarzane w centralnym systemie nerwowym, w rdzeniu kręgowym, stymulują długotrwałą poprawę w obszarze dotkniętym dolegliwościami - w tym wypadku w halluksie.

Książka "Halluks. Leczenie holistyczne bez operacji" - Carsten Stark - oprawa miękka - Wydawnictwo KOS. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2018 r. Cena 31.62 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Męski problem. Prostata - okładka książki

Męski problem. Prostata

praca zbiorowa
Woda życia - okładka książki

Woda życia

Mark Sircus
Olej lniany - okładka książki

Olej lniany

Iwan Nieumywakin
Produkty podobne:
Ukryte trucizny - okładka książki

Ukryte trucizny

Joachim Mutter
Toczeń - okładka książki

Toczeń

David Isenberg, Susan Manzi
Leczenie domowe cz. 2 - okładka książki

Leczenie domowe cz. 2

Agatha Thrash, Calvin Thrash, Phyllis Austin