pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Gruzja. Jak się żyje Polce w kraju wina, gościnności i drogowych absurdów

Autor książki:

Martyna Kaczmarzyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pascal
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 144x205 mm
EAN: 9788381037181
ISBN: 978-83-8103-718-1
Data: 2021-05-18
29.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Współczesna Gruzja okiem (prawie) zasymilowanej Polki.

Martyna opisuje swoje przeżycia z niemal dziesięcioletniego procesu adaptacji w konserwatywnym społeczeństwie i bolesnego starcia między europejską a kaukaską wizją płci pięknej i jej roli. Tradycje mafijne czarnego miasta Kutaisi, porwania narzeczonych (kobiet) oraz życie rodzinne. Portret kraju w okresie walki o zachowanie tożsamości narodowej wobec zmieniającego się świata i turystycznego boomu (w tym Polaków). Historie mieszkańców Kaukazu - ich troski, nadzieje, przekonania, styl życia.

Na szczególną cechę supry zwrócił uwagę mój tata. Kiedy wróciliśmy z jego pierwszej w życiu gruzińskiej uczty, rzekł z powagą: Martyna, czy ty to widziałaś? Przez dziesięć bitych godzin ani razu nie pojawił się temat o negatywnym wydźwięku, nie było żadnego narzekania i żadnych plotek!. To prawda. Nigdy w mojej obecności przy gruzińskim stole nie padły słowa wyrażające jakiekolwiek niezadowolenie. Supra ma podnosić na duchu i kierować umysły uczestników ku wyższym wartościom.

Martyna Kaczmarzyk-Mamasakhlisi
Autorka licznych artykułów podróżniczych i bloga Martyna z Gruzji, gdzie przybliża swoją codzienność w Sakartwelo. W 2013 roku udała się w swoją pierwszą podróż po Gruzji, która odmieniła jej życie. Po odebraniu dyplomu magistra prawa wsiadła w najbliższy samolot do Tbilisi. Jako przewodnik turystyczny przejechała kraj wzdłuż i wszerz. W 2017 roku otworzyła własną wypożyczalnię samochodów terenowych (bo "prawdziwa Gruzja zaczyna się tam, gdzie kończy się asfalt"). Egzamin na prawo jazdy zdała za trzecim podejściem.

Książka "Gruzja. Jak się żyje Polce w kraju wina, gościnności i drogowych absurdów" - Martyna Kaczmarzyk - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Pascal. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2021 r. Cena 29.77 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.