pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Szwajcaria czyli jak przeżyć między krowami a bankami Bilet w jedną stronę

Autor książki:

Joanna Lampka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pascal
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 144x205 mm
EAN: 9788383170442
ISBN: 978-83-8317-044-2
Data: 2022-12-27
36.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Szwajcaria. Kraj niezawodnych zegarków, słynnych serów, wysokich gór i niskich podatków. Jego mieszkańcy wydają się nam chłodni, zapracowani, niechętni do integracji z obcymi i resztą Europy. Czy tak jest naprawdę Niekoniecznie!Szwajcarzy, gdy tylko pogoda pozwala, wskakują do rzek, czasem nawet w przerwie od pracy. A skoro już o tych przerwach mowa, spróbujcie dodzwonić się do szwajcarskiej firmy w godzinach lunchu! Punktualnie o 12:00 szwajcarskie kiszki zaczynają grać marsza niczym kukułki w zegarach, no i trzeba wyjść coś zjeść. Szwajcarzy puszczają swoje dzieci bez opieki do szkoły, głosują w referendach przeciwko zniesieniu abonamentu radiowo-telewizyjnego i chętnie żenią się z cudzoziemkami. Jednym słowem, robią wszystko to, o co byśmy ich nie posądzali!
Joanna Lampkajest poczytną blogerką, tłumaczką i nauczycielką języka polskiego dla obcokrajowców. Od 7 lat mieszka w Szwajcarii i pisze o niej na blogu blabliblu.pl. Wydała przewodnik Szwajcaria i Lichtenstein, pracuje nad pierwszą powieścią. W swojej książce z humorem opowiada o trudnych początkach w nowym kraju, integracji z nowymi sąsiadami i licznych niespodziankach, które czekały na nią w małej szwajcarskiej wiosce. Ale także o Polsce - widzianej z perspektywy wysokich Alp i Jeziora Genewskiego, oczami Szwajcarów i emigrantów stęsknionych za domem.

Książka "Szwajcaria czyli jak przeżyć między krowami a bankami Bilet w jedną stronę" - Joanna Lampka - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Pascal. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2022 r. Cena 36.57 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.