pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Górskie wyprawy fotograficzne
Tytuł książki:

Górskie wyprawy fotograficzne

Autor książki:

Karol Nienartowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 200x230 mm
EAN: 9788328337176
ISBN: 978-83-2833-717-6
Data: 2018-03-20
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Poradnik fotograficzny
Poradnik fotograficzny 19.53 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Ekspresowe porady fotograficzne
Ekspresowe porady fotograficzne 22.80 zł pozycja dostępna!

Karol Nienartowicz fotografuje góry od 2003 roku. Po analogowych początkach w 2005 roku zainteresował się fotografią cyfrową, dzięki której tak naprawdę odkrył fotografowanie gór. Od tego momentu łączy pasję do fotografowania z pasją do podróży trekkingowych po górach na całym świecie - w ciągu siedmiu lat odwiedził z aparatem prawie 35 krajów na czterech kontynentach.

Z połączenia tych dwóch pasji powstała książka Górskie wyprawy fotograficzne, która ma formę luźnego poradnika. Nie zawiera wyłącznie suchej wiedzy, ale całe mnóstwo barwnych historii stanowiących punkt wyjścia do bardziej uniwersalnych opowieści o fotografii. Nie zabrakło porad technicznych i sprzętowych. Autor dzieli się wiedzą między innymi na temat stosowania filtrów, a także na te tematy, które uważa za istotne dla górskiej fotografii krajobrazowej.

Nie jest to więc typowy podręcznik do nauki fotografii, choć rozdziały stricte podręcznikowe również się tu znajdują i stanowią ważny element całości. Na podstawie własnych przygód, doświadczeń, a nawet błędów fotograf opowiada o filozofii fotografowania w górach i nakreśla etos fotografa górskiego: tego, kto nie tylko fotografuje góry, ale też w nich nocuje i spędza wiele dni, a czasem tygodni.

Karol Nienartowicz - podróżuje i fotografuje w górach od 2003 roku. Odwiedził z aparatem prawie 35 krajów na czterech kontynentach. Fotografował między innymi w Górach Skandynawskich w Norwegii, Szwecji i Finlandii, Alpach we Francji, Szwajcarii, Włoszech, Słowenii, Niemczech, Karpatach Polski, Słowacji, Ukrainy i Rumunii, Górach Przeklętych w Albanii i Czarnogórze, w górach Macedonii, Bośni, a także w szkockich Grampianach. Największym sentymentem darzy jednak Karkonosze, w których się wychował i mieszkał przez 28 lat. Fotografuje sprzętem firmy Canon.

Książka "Górskie wyprawy fotograficzne" - Karol Nienartowicz - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 2 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Tevos; Ocena: 5 pkt.; Data: 2018-05-07
Cenna, wartościowa i pięknie wydana, jak na książkę o fotografii przyrody przystało. Autor chętnie i z wyraźną przyjemnością dzieli się szeroką wiedzą i doświadczeniem z wielu lat spędzonych na podróżach w góry 4 kontynentów. To niebagatelny bagaż, który robi wrażenie na każdym, kto próbuje zmierzyć się z górską mgłą, oblodzeniem, stromizną, zmęczeniem i wagą sprzętu. Autor do stricte fotograficznego poradnictwa dokłada wspaniałe kompendium informacji o wyborze miejsc podróży, przygotowaniach, praktykach survivalowych i realiach w różnych górach – także wysokich.
Powstało dzieło unikatowe, najpełniejsze z dotychczasowych na rynku i przyjazne czytelnikowi z apetytem na wielkie dokonania fotograficzne.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również: