pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Faktyczność. Normatywność. Wielokulturowość

Autor książki:

Bogdan Szlachta

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ośrodek Myśli Politycznej
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788362628100
ISBN: 978-83-62628-10-0
Data: 2012-01-12
30.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka o poszukiwaniach ładu normatywnego, państwie prawa, problemie własności, liberalnym uniwersalizmie i wielokulturowości.

"Do rąk Czytelnika trafia tomik zawierający szkice traktujące o zagadnieniach rożnych; każdy ze szkiców dotyka jednak problemów, z którymi zmagali się lub wciąż zmagają ci, których zwie się myślicielami politycznymi lub nawet filozofami polityki; ci zatem, którzy uprawiali lub uprawiają uporządkowany namysł nie tyle nad konkretnymi rozwiązaniami możliwymi do wprowadzenia w danych okolicznościach przy użyciu prawa lub metod dopuszczonych przez nie, ile nad uzasadnieniami systemu normatywnego wiążącego poddanych lub obywateli, za którym stoi monopol struktur państwowych w zakresie użycia przymusu. Może się bowiem niekiedy wydawać, że myśl polityczna traktuje o pomysłach przedstawianych przez polityków uwikłanych w bieżące spory, pragnących zrealizować cele krótko- lub długofalowe i po to sięgających po władzę lub dążących do jej przejęcia, by cele te osiągnąć (jest przecież wiele prac traktujących o myśli politycznej w takim wymiarze). Myśl polityczna wkracza jednak również w obszary daleko istotniejsze, a ten, kto ją bada, musi sięgać nie tyle po programy polityczne partii, lecz po prace teoretyczne, których autorzy starają się uzupełnić namysł prawników, socjologów polityki, a zwłaszcza polityków”. (z Wprowadzenia)

Książka "Faktyczność. Normatywność. Wielokulturowość" - Bogdan Szlachta - oprawa miękka - Wydawnictwo Ośrodek Myśli Politycznej. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2012 r. Cena 30.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.