pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Encyklopedia elementów elektronicznych Tom 1 Rezystory, kondensatory, cewki indukcyjne, przełączni

Autor książki:

Charles Platt

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 296 s.
EAN: 9788328369443
ISBN: 978-83-2836-944-3
Data: 2021-02-08
46.90 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Elektronicy nie mogą narzekać na niedostatek lub niedostępność informacji. Niestety, często są one nieuporządkowane, nierzetelne lub niewiarygodne. Aby z nich skorzystać, trzeba od ważnej i przydatnej wiedzy odsiać błędy, niepotwierdzone teorie, a nawet plagiaty czy zwykłe dziwactwa. Kosztuje to sporo czasu i nie gwarantuje efektów. Tymczasem w pracy elektronika szczegóły są bardzo ważne. Nie zawsze są udostępniane przez producentów w kartach produktów, a rzetelnych instrukcji i poradników brakuje. Okazuje się, że źródło informacji o poszczególnych komponentach, ich działaniu, zasadach stosowania czy najczęściej popełnianych błędach montażowych znakomicie usprawniłoby pracę i zawodowców, i amatorów.

To książka przeznaczona dla początkujących i zaawansowanych elektroników, zarówno inżynierów, jak i hobbystów. Zawiera starannie zebrane, skompletowane, uporządkowane, a co najważniejsze, sprawdzone i potwierdzone informacje o elementach elektronicznych. Pierwszy z trzech tomów obejmuje informacje o podstawowych elementach, wykorzystywanych chyba we wszystkich projektach. Materiał został uzupełniony licznymi fotografiami, schematami i wykresami. Dowiesz się stąd, do czego służy każdy z prezentowanych podzespołów, jak działa, dlaczego jest przydatny i w jakich odmianach występuje. Nawet jeśli masz duże doświadczenie w dziedzinie elektroniki, znajdziesz tu mnóstwo przydatnych szczegółów, o których nie miałeś pojęcia, a które z pewnością ułatwią Ci tworzenie wspaniałych projektów.

Dokładne informacje o każdym komponencie:
funkcja
działanie
rodzaje
wartości
stosowanie
możliwe błędy
Absolutny niezbędnik każdego elektronika: wiarygodny, kompletny, wyczerpujący!
O autorze
Charles Platt - redaktor prowadzący magazynu MAKE. Jego zainteresowanie światem komputerów i informatyki sięga lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jest autorem licznych książek poświęconych informatyce, ale pisał również powieści science fiction, na przykład The Silicon Man czy Protektor. Przestał jednak pisać powieści po rozpoczęciu współpracy z magazynem Wired w roku 1993. Kilka lat później został jednym z trzech redaktorów prowadzących tego czasopisma. Platt ma jeszcze jedną pasję: projektowanie i budowę prototypów urządzeń medycznych w warsztacie położonym w odludnej części północnej Arizony.

Książka "Encyklopedia elementów elektronicznych Tom 1 Rezystory, kondensatory, cewki indukcyjne, przełączni" - Charles Platt - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2021 r. Cena 46.90 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.