pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Encyklika Deus caritas est (O miłości chrześcijańskiej)
Tytuł książki:

Encyklika Deus caritas est (O miłości chrześcijańskiej)

Autor książki:

Benedykt XVI

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pallotinum
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788370145354
ISBN: 83-7014-544-2
Data: 2009-05-07
6.80  10.25  3.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Encyklika Deus caritas est (O miłości chrześcijańskiej) - opis książki:

Ojciec Święty Benedykt XVI tak pisze do nas:
Wiara, nadzieja i miłość są nierozdzielne. Nadzieja w praktyce wyraża się w cnocie cierpliwości, która nie słabnie w czynieniu dobra nawet w obliczu pozornej porażki, i w pokorze, która akceptuje misterium Boga i ufa Mu nawet w ciemności. Wiara ukazuje nam Boga, który dał swojego Syna za nas i budzi w nas zwycięską pewność, że to prawda: Bóg jest miłością! W ten sposób przemienia w nas niecierpliwość i nasze wątpliwości w pewną nadzieję, że Bóg trzyma w swoich rękach świat, i że mimo wszelkich ciemności On zwycięża, jak to we wstrząsających obrazach ilustruje w sposób radosny Apokalipsa.
Wiara, która jest świadoma miłości Boga objawionej w przebitym sercu Jezusa na krzyżu, ze swej strony prowokuje miłość. Jest ona światłem - w gruncie rzeczy jedynym - które zawsze na nowo rozprasza mroki ciemnego świata i daje nam odwagę do życia i działania. Miłość jest możliwa i możemy ją realizować, bo jesteśmy stworzeni na obraz Boga. Żyć miłością i w ten sposób sprawić, aby Boże światło dotarło do świata - do tego właśnie chciałbym zachęcić w tej Encyklice.
Maryja, Dziewica, Matka, ukazuje nam, czym jest miłość i skąd pochodzi, skąd czerpie swoją odnawianą wciąż na nowo siłę. Jej zawierzamy Kościół, jego misję w służbie miłości:
Święta Maryjo, Matko Boża,
Ty wydałaś na świat prawdziwe światło,
Jezusa, Twojego Syna - Bożego Syna.
Na wezwanie Boga oddałaś się cała i tak stałaś się źródłem dobroci,
które z Niego wytryska.
Pokaż nam Jezusa. Prowadź nas ku Niemu.
Naucz nas, jak Go poznawać i kochać,
abyśmy my również mogli stać się
zdolni do prawdziwej miłości i być źródłami wody żywej w spragnionym świecie. /"
Niech lektura encykliki /"Bóg jest Miłością /" umocni Waszą wiarę, pomaga bardziej miłować Boga i pełnić czyny miłości bliźniego - powiedział po polsku Benedykt XVI.

Książka "Encyklika Deus caritas est (O miłości chrześcijańskiej)" - Benedykt XVI - oprawa miękka - Wydawnictwo Pallotinum. Książka posiada 120 stron i została wydana w 2006 r. Cena 6.80 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]