pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
List Jana Pawła II do kobiet (1995)
Książki »
Tytuł książki:

List Jana Pawła II do kobiet (1995)

Autor książki:

Jan Paweł II

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pallotinum
Oprawa: miękka
EAN: 9788370142391
ISBN: 83-7014-239-7
Data: 2009-05-15
5.83 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Zapraszamy do sięgnięcia po List papieski, wydany z okazji IV światowej konferencji poświęconej kobiecie (Pekin 1995). Przypominamy go, jako zawsze aktualny apel Papieża o godność współczesnej kobiety.
Trzeba w sposób wszechstronny ukazać "geniusz kobiety” i to nie tylko na przykładzie wielkich i znanych kobiet z przeszłości lub nam współczesnych, ale także tych zwyczajnych, prostych, które wykorzystują swe kobiece talenty dla dobra innych w życiu codziennym.
Kobieta bowiem, właśnie poprzez poświęcanie się dla innych każdego dnia wyraża głębokie powołanie swego życia. Być może bardziej jeszcze niż mężczyzna widzi człowieka, ponieważ widzi go sercem. Widzi go niezależnie od różnych układów ideologicznych czy politycznych. Widzi go w jego wielkości i w jego ograniczeniach, i stara się wyjść mu naprzeciw, oraz przyjść mu z pomocą. W ten sposób urzeczywistnia się w dziejach ludzkości podstawowy zamysł Stwórcy i na różne sposoby nieustannie ukazuje piękno — nie tylko fizyczne, ale nade wszystko duchowe, jakim Bóg obdarzył od początku człowieka, a w szczególności kobietę.

Książka "List Jana Pawła II do kobiet (1995)" - Jan Paweł II - oprawa miękka - Wydawnictwo Pallotinum. Cena 5.83 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jan Paweł II - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Przyjdź, Duchu Święty - okładka książki

Przyjdź, Duchu Święty

o. Stanisław M. Kałdon OP
Produkty podobne:
Mulieris dignitatem - okładka książki

Mulieris dignitatem

Jan Paweł II
List do rodzin - okładka książki

List do rodzin

Jan Paweł II