pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Eliminowanie zagrożeń korupcyjnych w systemie zarządzania organizacją...
książka:

Eliminowanie zagrożeń korupcyjnych w systemie zarządzania organizacją medyczną

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 262 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381020466
ISBN: 978-83-8102-046-6
Data: 2018-02-13
57.28  72.00  14.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Eliminowanie zagrożeń korupcyjnych w systemie zarządzania organizacją medyczną - Jerzy Kowalczyk - opis książki:

Polska jest postrzegana jako kraj o dużej korupcji, występującej we wszystkich obszarach życia społeczno-gospodarczego i politycznego. Najbardziej społecznie szkodliwa jest korupcja w:
- administracji - ponieważ nieetyczne zachowania urzędnika dają moralne przyzwolenie na podobne zachowania przez obywatela, u którego rodzi się brak zaufania do prawa;
- ochronie zdrowia - gdzie jest bardziej etycznie naganna niż w innych branżach, bo jej stawką jest zdrowie i życie pacjenta.

Doświadczenia krajów o niskiej korupcji wskazują, że walka z nią jest działaniem wielopłaszczyznowym, angażującym wszystkie instytucje państwa i całe społeczeństwo, a widoczne jej efekty mogą pojawić się w następnych pokoleniach. Działania doraźne zamiast zmniejszyć mogą zwiększyć zjawisko korupcji.

Opracowanie koncentruje się na przeciwdziałaniu korupcji w relacjach placówki medycznej z pacjentem, mając świadomość występowania korupcji w innych obszarach ochrony zdrowia (NFZ, kwalifikowanie świadczeń oraz leków itp.). Jednak efekty przeciwdziałania korupcji można uzyskać szybciej w skali małej organizacji niż w skali całej gospodarki, gdzie wymaga to zmian systemowych oraz zaangażowania wielu organizacji i instytucji, często o nieczytelnych wzajemnych związkach i uprawnieniach.

W publikacji są pokazane te elementy i narzędzia "wpisane" w system zarządzania organizacją, których właściwe postrzeganie przez kierownictwa organizacji zwiększa świadomość społeczną pracowników, eliminując wiele zagrożeń korupcyjnych, co zostało potwierdzone w praktyce przez szpitale i inne placówki medyczne, które w swój model zarządzania wpisały przeciwdziałanie zagrożeniom korupcyjnym.

Książka „Eliminowanie zagrożeń korupcyjnych w systemie zarządzania organizacją medyczną” - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu.

Książka posiada 262 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Eliminowanie zagrożeń korupcyjnych w systemie zarządzania organizacją..."
Jerzy Kowalczyk - autor m.in.:
Necessitas et Ars. Tom 2 - okładka książki
Necessitas et Ars. Tom 2 Barbara Otwinowska, Alina Nowicka-Jeżowa, Jerzy Kowalczyk, Adam Karpiński (red.);
Necessitas et Ars. Tom 1 - okładka książki
Necessitas et Ars. Tom 1 Barbara Otwinowska, Alina Nowicka-Jeżowa, Jerzy Kowalczyk, Adam Karpiński (red.);
Produkty podobne:
Kapitał ludzki a zarządzanie wieloma - okładka książki
Kapitał ludzki a zarządzanie wieloma pokoleniami... Izabela Warwas, Justyna Wiktorowicz, Anna Jawor-Joniewicz
Zaufanie w zarządzaniu - okładka książki
Zaufanie w zarządzaniu Joanna Paliszkiewicz