pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ekonomika oświaty w zarządzaniu szkołą
Książki »
Tytuł książki:

Ekonomika oświaty w zarządzaniu szkołą

Autor książki:

Antoni Jeżowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 496 s.
Wymiar: 151x210 mm
EAN: 9788326439933
ISBN: 978-83-2643-993-3
Data: 2012-11-02
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Nauka o szkole
Nauka o szkole 32.26 zł pozycja dostępna!
Tematyka tej unikatowej na polskim rynku publikacji dotyczącej ekonomiki oświaty koncentruje się na problemach szkolnictwa podstawowego i średniego. Autor szeroko omawia zagadnienia polskiego systemu oświaty, konfrontując je z przykładami z innych państw. Zamieszcza też wnioski i konkluzje z oryginalnych rodzimych badań realizowanych w ramach międzynarodowych i polskich programów badawczych, w tym także rezultaty badań własnych. Publikacja ma na celu: przybliżyć polskiemu czytelnikowi obszary badawcze intensywnie rozwijającej się na świecie nowej specjalności ekonomicznej - ekonomiki edukacji - i pokazać w zarysie największe jej dokonania, ukazać niekwestionowane osiągnięcia polskich naukowców w zakresie ekonomiki edukacji po to, by w miarę szybko znalazły zastosowanie w naszej praktyce oświatowej, dowieść, że występują zależności między nakładami na edukację a jej efektami, pod warunkiem że jak największa część nakładów będzie przeznaczona na bezpośrednią edukację, wykazać, że efektywność wydatkowania środków publicznych w obszarze edukacji zależy przede wszystkim od dyrektora szkoły, jego wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie zarządzania finansami publicznymi, ukazać zależności między efektywnością edukacji a jej wpływem na kapitał ludzki i społeczny w Polsce.

Książka adresowana jest do osób zarządzających oświatą, dyrektorów szkół, studentów ekonomii jako podręcznik do przedmiotu ekonomika oświaty i słuchaczy podyplomowych studiów zarządzania w oświacie.

Książka "Ekonomika oświaty w zarządzaniu szkołą" - Antoni Jeżowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 496 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""