pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Efekt Cantillona - czyli dlaczego pieniądz ma znaczenie?

Autor książki:

Arkadiusz Sieroń

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 190 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381025829
ISBN: 978-83-8102-582-9
Data: 2022-02-17
50.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Któż się nie zgodzi, że pieniądz ma znaczenie Niestety, ekonomiści nie eksplorują dostatecznie kwestii związanych z inflacją monetarną i efektem Cantillona, czyli efektem dystrybucyjno-cenowym wynikającym z nierównomiernych zmian w podaży pieniądza oraz jego wpływem na gospodarkę. Wzrost podaży pieniądza nie wpływa w tej samej proporcji i w tym samym czasie na salda pieniężne wszystkich podmiotów gospodarczych - nowe pieniądze wprowadzane są do gospodarki poprzez określone kanały - dlatego też następuje dystrybucja dochodu oraz zmiany w strukturze relatywnych cen i produkcji.

Książka stanowi pierwsze systematyczne badanie kreacji nowych pieniędzy i kredytu w duchu pionierskiej analizy R. Cantillona. Autor pokazuje, że dla gospodarki istotny nie jest wyłącznie sam wzrost podaży pieniądza, ale także sposób, w jaki on zachodzi. Publikacja wpisuje się w aktualną dyskusję o stanie gospodarki światowej - w tym do oceny polityki pieniężnej prowadzonej przez największe banki centralne świata.

Książka napisana na podstawie rozprawy doktorskiej wyróżnionej w 2017 r. nagrodą Prezesa Rady Ministrów.

Książka "Efekt Cantillona - czyli dlaczego pieniądz ma znaczenie?" - Arkadiusz Sieroń - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 190 stron i została wydana w 2022 r. Cena 50.12 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.