pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pośrednictwo finansowe a rozwój gospodarczy

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 244 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375565461
ISBN: 978-83-7556-546-1
Data: 2013-11-13
41.23 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Celem opracowania jest analiza i ocena wpływu głównych instytucji pośrednictwa finansowego oraz oferowanych przez nie usług finansowych na sferę realną gospodarki, a także rozwój gospodarczy.

Opracowanie składa się z dziewięciu rozdziałów, w których omówiono infrastrukturę instytucjonalno-prawną systemu pośrednictwa finansowego w Polsce z uwzględnieniem funkcji systemu finansowego oraz jego związków ze wzrostem i rozwojem gospodarczym. Instytucje pośrednictwa finansowego przedstawiono z perspektywy poszczególnych segmentów rynku finansowego.

Przekazywana do rąk Czytelnika książka stanowi uzupełnienie krajowej literatury fachowej do-tyczącej rynków finansowych, pośrednictwa finansowego i rozwoju gospodarczego. Różni się ona od większości wydanych dotychczas publikacji z tego zakresu zintegrowanym podejściem do analizy procesów gospodarczych, z położeniem mocnego akcentu na współzależności zachodzące pomiędzy rozwojem instytucji finansowych a funkcjonowaniem realnej sfery gospodarki.

Książka adresowana jest zarówno do studentów kierunku ekonomia, jak również kierunku finanse i rachunkowość oraz zarządzanie, a także do praktyków gospodarczych, interesujących się tymi kluczowymi dla gospodarki zagadnieniami.

Książka "Pośrednictwo finansowe a rozwój gospodarczy" - Tomasz Banasiak, Aneta Kosztowniak, Marzena Sobol (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 244 stron i została wydana w 2013 r. Cena 41.23 zł. Zapraszamy na zakupy!