pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Sztuka prowadzenia polskiej polityki pieniężnej w realiach XXI wieku

Autor książki:

Eryk Łon

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 188 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788382021554
ISBN: 978-83-8202-155-4
Data: 2021-02-25
26.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W ostatnich latach znaczenie instytucji monetarnych w gospodarce poszczególnych krajów zaczęło stopniowo wzrastać. Banki centralne stają się coraz bardziej potężnymi instytucjami. Zdaniem Eryka Łona ostatni kryzys gospodarczy z lat 2008-2009, a także epidemia koronawirusa mogą doprowadzić do przewartościowania sposobu myślenia o roli banków centralnych. W swojej książce omawia międzynarodowe i krajowe makroekonomiczne uwarunkowania prowadzenia polskiej polityki pieniężnej. Zastanawia się, jakie wyzwania stoją dziś przed polską polityką pieniężną i jaki model jej prowadzenia byłby najskuteczniejszy, aby służyła ona jak najlepiej polskiej gospodarce.

Autor w sposób odważny i zdecydowany przedstawia swoje poglądy na temat pożądanego charakteru polskiej polityki pieniężnej. Kładzie nacisk na to, że polski bank centralny powinien tak prowadzić politykę pieniężną, aby nie tylko sprzyjało to szybkiemu wzrostowi gospodarczemu, lecz także aby wpływało to korzystnie na sytuację polskich pracowników. To wszystko razem każe upatrywać w profesorze Eryku Łonie wybitnego przedstawiciela społecznej szkoły polskiej ekonomii, czyli tego jej odłamu, który uwzględnia to, że gospodarka polska powinna być w pełni tego słowa znaczeniu społeczną gospodarką rynkową.

Profesor Eryk Łon po raz kolejny dowiódł swojego patriotyzmu gospodarczego, co wyraża się także w konsekwentnej obronie złotego oraz prawa Polski do prowadzenia własnej polityki pieniężnej.

Z recenzji prof. dr hab. Jerzego Olszewskiego

Książka "Sztuka prowadzenia polskiej polityki pieniężnej w realiach XXI wieku" - Eryk Łon - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 188 stron i została wydana w 2021 r. Cena 26.75 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.