pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czystki etniczne i klasowe w Europie XX wieku. szkcie do problemu

Autor książki:

Piotr Madajczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: ISP PAN
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 357 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788360580523
ISBN: 978-83-60580-52-3
Data: 2010-06-07
35.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka poświęcona jest problematyce czystek etnicznych i klasowych, które odegrały ogromną rolę w historii XX wieku. Tematyka ta stanowi fragment historii przymusowych przesiedleń, a równocześnie jest częścią pamięci kulturowej, co uwidacznia się niekiedy w sposób szokując} w kulturze masowej. Powstają gry komputerowe, w których zabijanie ..obcych", czyli Żydów, pełni przypuszczalnie podobną rolę j ak zabij anie potworów przez Wiedźmina.
W XX wieku dominował model państw;a narodowego oraz pojawiły się dwie w ielkie totalitarne ideologie: jedna, odwołująca się do podziałów rasowych; druga - do podziałów klasowych. Zarówno w imię stworzenia idealnego - państwa narodowego, jak i w ramach inżynierii społecznej obydwu systemów totalitarnych starano się pozbyć "obcych", definiowanych według kryteriów- etnicznych, rasowych lub klasowych. Nie było możliwe ujęcie w stosunkowo niewielkim opracowaniu tak rozległej i złożonej problematyki, stąd ograniczenie się do "szkiców do problemu", czyli do pewnych wybranych zagadnień, których osią są tytułowe czystki etniczne i klasowe w Europie XX wieku.

Książka "Czystki etniczne i klasowe w Europie XX wieku. szkcie do problemu" - Piotr Madajczyk - oprawa miękka - Wydawnictwo ISP PAN. Książka posiada 357 stron i została wydana w 2010 r. Cena 35.62 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.