pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Przemiany demograficzne w regionie o nasilonej migracji zagranicznej na przykładzie województwa opolskiego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 310 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788373955479
ISBN: 978-83-7395-547-9
Data: 2013-12-13
30.38  30.45  0.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Przemiany demograficzne w regionie o nasilonej migracji zagranicznej na przykładzie województwa opolskiego - Joanna Dybowska - opis książki:

Monografia poświęcona jest migracjom, które są jednym z podstawowych procesów demograficznych obok płodności i umieralności. Migracje są takim elementem zmian ludnościowych, który nie tylko najtrudniej poddaje się ujęciom teoretycznym, ale teżdostarcza sporo kłopotów z kompletną rejestracją. Na przykładzie społeczności województwa opolskiego przeanalizowano wpływ intensywnych migracji na aktualny stan ludności. Przy tej okazji wykazano wadliwość oficjalnej statystyki ludności,przedstawiono sposób wyznaczania wielkości migracji nierejestrowanej w ewidencjibieżącej i korygowania stanów ludności, koniecznego na obszarach charakteryzujących się intensywnymi ruchami migracyjnymi.

Praca jest adresowana do badaczy procesów ludnościowych, badaczy rozwoju demograficznego województwa opolskiego, a także studentów kierunków ekonomicznych i społecznych zainteresowanych procesami migracyjnymi.

Książka „Przemiany demograficzne w regionie o nasilonej migracji zagranicznej na przykładzie województwa opolskiego” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego.

Książka posiada 310 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Przemiany demograficzne w regionie o nasilonej migracji zagranicznej..."
Produkty podobne:
Sandwich generation? Wzory wsparcia - okładka książki
Sandwich generation? Wzory wsparcia w rodzinach... Jolanta Grotowska-Leder, Katarzyna Roszak
Socjalizacja i kształtowanie się - okładka książki
Socjalizacja i kształtowanie się tożsamości. Aktualne... Tadeusz Lewowicki, Barbara Grabowska, Anna Gajdzica (red.)