pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Dzieci z zespołem ADHD w środowisku rodzinnym. Studium empiryczne
Tytuł książki:

Dzieci z zespołem ADHD w środowisku rodzinnym. Studium empiryczne

Autor książki:

Mieczysław Dudek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 294 s.
Wymiar: 155x225 mm
EAN: 9788380191501
ISBN: 978-83-8019-150-1
Data: 2015-12-18
33.52  42.00  8.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Autor postawił sobie zadanie trudne i wymagające rozległej wiedzy. Jest nim ujawnienie i analiza rodzinnych korelatów nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD). Osiągnął cel, którym jest wzbogacenie wiedzy pedagogicznej o problemach rodzin wychowujących dzieci z ADHD o istotne treści ujęte w sposób wielostronny, poddane wnikliwej analizie prowadzącej do wartościowych spostrzeżeń i wniosków praktycznych oraz uogólnień interesujących z teoretycznego punktu widzenia, dobrze umocowanych w danych ilościowych poddanych analizie statystycznej.

Wartość poznawcza pracy jest bardzo duża. Składa się na nią ocena zarówno części poświęconej stanowi badań nad zespołem ADHD oraz syntezie wybranych aspektów wiedzy o rodzinie, jak i wiedzy dodanej, pozyskanej w wyniku badań własnych oraz oryginalnej autorskiej refleksji. Wiedza wniesiona przez Autora ma nie tylko charakter porządkujący, ale stanowi także novum dla polskiej pedagogiki.

Najważniejszą zaletą pracy jest jej osadzenie w polskiej rzeczywistości społecznej - zarówno edukacyjnej, jak i rodzinnej. Pozyskanie bogatych danych dotyczących problemów uczniów żyjących w tej rzeczywistości stworzyło warunki do podjęcia refleksji pedagogicznej nacechowanej realizmem i prowadzącej do stworzenia mocnych podstaw programu wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci z ADHD.

Na bardzo wysoką ocenę zasługuje aspekt aplikacyjny pracy. Zawarty w niej program wsparcia ma charakter kompleksowy, jest przemyślany i wyczerpujący; nadaje się do modyfikowania i rozwijania w związku z indywidualnymi potrzebami uczniów.

Fragment recenzji wydawniczej prof. dr hab. Kazimiery Krakowiak

Książka "Dzieci z zespołem ADHD w środowisku rodzinnym. Studium empiryczne" - Mieczysław Dudek - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 294 stron i została wydana w 2015 r. Cena 33.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Jak pracować z dzieckiem z ADHD - okładka książki
Jak pracować z dzieckiem z ADHD w domu i w szkole.... Joanna Chromik-Kovaćs, Izabela Banaszczyk, Justyna Zdrojewska