pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Specjalne potrzeby edukacyjne w praktyce pedagogicznej Wybrane obszary i rozwiązania

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 227 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381803366
ISBN: 978-83-8180-302-1
Data: 2020-10-09
33.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Monografia pod względem praktycznym stanowi cenny przewodnik do pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, których z roku na rok przybywa coraz więcej. Dla wielu nauczycieli (szczególnie debiutujących w praktyce pedagogicznej) jest doskonałym vademecum łączącym wiedzę z praktyką, co tym samym znacznie ułatwi im przejście przez doświadczane zmagania w bezpośredniej pracy z uczniami objętymi specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Ponadto stanowi wartościowy materiał dla pedagogów, psychologów, a przede wszystkim nauczycieli, rodziców oraz studentów kierunku pedagogika.

dr hab. Izabela Bieńkowska, prof. PŚ
Struktura pracy jest logiczna i dobrze przemyślana. Autorki w rozdziałach, w których omawiają specjalne potrzeby edukacyjne, zachowały pewien schemat prezentacji treści. Mianowicie wychodzą od omawianego pojęcia, dokonują analizy symptomów specyficznych, ale także wtórnych czy błędnie utożsamianych z danym zaburzeniem, następnie diagnozują, by wreszcie przedstawić system wsparcia i kwestie dostosowania wymagań edukacyjnych do potrzeb i możliwości uczniów. Dzięki takiemu uporządkowaniu Autorkom udało się ukazać nie tylko specyficzny i zarazem interdyscyplinarny charakter przedmiotu swych dociekań, ale także szereg zawiłości i praktycznych wyzwań z nim związanych.

dr hab. Aleksandra Tłuściak-Deliowska, prof. APS

Książka "Specjalne potrzeby edukacyjne w praktyce pedagogicznej Wybrane obszary i rozwiązania" - Renata Gardian-Miałkowska, Ewa Weremczuk, Małgorzata Przybysz-Zaremba - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 227 stron i została wydana w 2020 r. Cena 33.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.