pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mały słownik filozofii polityki

Autor książki:

Paweł Bromski, Mieczysław Dudek

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Von Borowiecki
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 248 s.
EAN: 9788366480759
ISBN: 978-83-6648-075-9
Data: 2022-09-22
44.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autorzy słusznie opatrują swój Mały słownik filozofii polityki myślą Konfucjusza, który twierdził, że: Naprawę państwa trzeba zacząć od naprawy pojęć. W istocie treść pojęć opisujących rzeczywistość i ludzką kulturę, składających się na te kulturę, to obszar wiedzy i władzy boskiej. Nieprzypadkowo budowniczym wieży Babel Bóg poplątał języki, aby nie mogli się miedzy sobą porozumieć, kontynuować budowy i sięgnąć w końcu tego obszaru, który dla Boga jest zastrzeżony.

 

Jesteśmy skazani na chaos pojęciowy uniemożliwiający zrozumienie i porozumienie. To jednak nie znaczy, że powinniśmy zaprzestać definiowania swych pojęć i podążających za nimi słów języka, za pomocą którego staramy się porozumieć, a przynajmniej coś sobie komunikować. Właśnie dlatego to czynimy, aby ta komunikacja w ogóle była możliwa... Mały słownik... zawiera kilkadziesiąt haseł z obszaru filozofii polityki, którymi posługujemy się często bezwiednie, nie całkiem rozumiejąc, a zdarza się, że w ogóle nie rozumiejąc, co i o czym mówimy.

 

Jego zaletą nie jest tylko przytoczenie definicji mało znanych pojęć, jak np. Miatieżewojna, ale także takie ich definiowanie, które ukazuje ich treść nie zawsze zgodną z tą, którą stara się je wypełnić przekaz mainstreamowy.

Książka "Mały słownik filozofii polityki" - Paweł Bromski, Mieczysław Dudek (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Von Borowiecki. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2022 r. Cena 44.17 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.