pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Duchowni. Cała prawda o życiu w sutannie

Autor książki:

Dawid Gospodarek

Dane szczegółowe:
Wydawca: eSPe
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 312 s.
EAN: 9788382012859
ISBN: 978-83-8201-285-9
Data: 2023-11-16
35.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Szczery rachunek sumienia polskich księży.

Temat duchownych budzi w przestrzeni publicznej skrajne emocje. W mediach raz po raz słyszymy o kolejnych skandalach pedofilskich i próbach zamiecenia pod dywan niewygodnych dla Kościoła faktów, o przepychu i bogactwie księży oraz o upolitycznionych wypowiedziach biskupów. Z drugiej strony - jak wykazują sondaże - dla wielu ludzi księża nadal pozostają autorytetami w sprawach życia religijnego i symbolem tradycyjnych wartości.

Dziennikarz Dawid Gospodarek zaprosił do rozmowy dziesięciu księży. Są wśród nich psychoterapeuci, prawnicy, społecznicy, teolodzy. Są biskup, księża diecezjalni i zakonnicy. Znani i mniej znani. A rozmowy dotyczą nie tylko kwestii wiary, ale także spraw budzących kontrowersje.

- Jakie są za i przeciw w kwestii celibatu Czy coś w tej kwestii może się zmienić
- Jakie są źródła dochodów księży i ile przeciętnie zarabia polski ksiądz
- Czy księża płacą podatki Jak się rozliczają
- Dlaczego księża odchodzą z kapłaństwa
- Czy w Kościele istnieje lawendowe lobby
- Jak polscy księża odbierają osobę papieża Franciszka
To tylko nieliczne spośród podejmowanych kwestii. Gospodarek z dziennikarską przenikliwością drąży problemy, zadaje trudne pytania i oczekuje konkretnych i niewymijających odpowiedzi. Wychodzi z założenia, że najlepszą metodą rozbrajania stereotypów jest rzetelna wiedza i szczera rozmowa.

Dawid Gospodarek - dziennikarz KAI, publicysta, współautor książek: Ostatni dzwonek. Rozmowy o przyszłości lekcji religii (Więź) oraz Ogień i woda. Czy w Kościele można się dogadać (WAM). Zaangażowany w dialog ekumeniczny i międzyreligijny

Książka "Duchowni. Cała prawda o życiu w sutannie" - Dawid Gospodarek - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo eSPe. Książka posiada 312 stron i została wydana w 2023 r. Cena 35.04 zł. Zapraszamy na zakupy!