pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Apologia. Seria: Pszenica i kąkol

Autor książki:

ks. Przemysław Artemiuk

Dane szczegółowe:
Wydawca: W Drodze
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 136 s.
Wymiar: 110x180 mm
EAN: 9788379065950
ISBN: 978-83-7906-595-0
Data: 2023-11-13
22.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Czy chrześcijanie potrzebują dzisiaj apologii Amerykański biskup, filozof i teolog, Robert Barron wskazuje na pilną potrzebę obrony chrześcijaństwa. Chodzi o stworzenie „przekonującej apologetyki dla podstawowej narracji wiary”. Takiego zadania podjął się ks. Przemysław Artemiuk. W swojej książce Apologia przeprowadza analizę współczesnej obrony chrześcijaństwa i zbudowanej na nim cywilizacji. Definiuje obecną postać apologii oraz przedstawia wynikające z niej działania. Udowadnia, że mimo upływu czasu, wiara w Zmartwychwstałego niezmiennie jest intelektualnie logiczna i historycznie prawdziwa.

W apologetyce chodzi więc o ustawianie bram do wiary, czyli otwieranie drzwi, odsuwanie zasłon, obracanie czegoś do światła. Wszystko po to, by ukazać rzeczy z większą ostrością

napisał ks. Przemysław Artemiuk w książce Apologia.

Apologia skierowana jest do świadomych swojej wiary katolików, szczególnie tych, którzy chcą wchodzić w dialog i polemikę z tymi, którzy myślą inaczej. Także do tych wszystkich, którzy stawiają sobie pytania, jak wiarę dziś bronić, uzasadniać wobec rozmaitych ideologii, innych religii, ateizmu. Warto, aby po tę lekturę sięgnęli ci, którzy chcą się ugruntować w wierze, którzy chcą wiedzieć, jak Kościół wiarę w Boga uzasadnia, i broni, jak to robił dawniej, ale także jak to można robić dziś, we współczesnym kontekście pluralizmu idei religijno-filozoficznych.

Recenzja

ks. prof. dr hab. Damian Wąsek:

Książka Apologia ks. Przemysława Artemiuka to syntetyczna i uporządkowana od strony metodologii i treści rzecz o współczesnej apologii. Autor, prowadząc własne badania, sięga do najnowszych prac poświęconych tytułowemu zagadnieniu. Przywołuje przykłady najlepszych apologii, czerpiąc zarówno z literatury światowej, jak rodzimej. Postać obrony, którą ukazuje, jest racjonalna, głęboka, żywa i kontekstualna. Nie boi się dialogu ze światem, nie zamyka się w murach Kościoła, ale idzie na areopagi, by właśnie tam głosić wiarę chrześcijańską.

W skrócie:

  • rzetelna analiza apologii – w ujęciu historycznym i obecnym;
  • przekonująca apologetyka dla podstawowej narracji wiary;
  • próba ustosunkowania się do fundamentalnych pytań o ochronę człowieka i jego wiary, a także cywilizacji, na której powstało chrześcijaństwo;
  • lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy stawiają sobie pytania, jak wiarę dziś bronić, uzasadniać wobec rozmaitych ideologii, innych religii, ateizmu;
  • książka skierowana do świadomych swojej wiary katolików;
  • dwie części: skąd się wzięła i czym jest apologia oraz jak wygląda jej współczesna wersja w działaniu;
  • lista polecanych lektur;
  • autor: ks. prof. ucz. dr hab. Przemysław Artemiuk – teolog fundamentalny, wykładowca, przewodniczący Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce.

Książka "Apologia. Seria: Pszenica i kąkol" - ks. Przemysław Artemiuk - oprawa miękka - Wydawnictwo W Drodze. Książka posiada 136 stron i została wydana w 2023 r. Cena 22.44 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.