pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dekalog. Proste słowa o miłości

Dane szczegółowe:
Wydawca: eSPe
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 88 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788374829250
ISBN: 978-83-7482-925-0
Data: 2018-09-17
13.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Mimo że o dekalogu pisano już wiele i mimo że wydaje się, że nie ma on już przed ludźmi tajemnic, wciąż zadajemy sobie pytania o to, czego tak naprawdę oczekuje od nas Bóg, stawiając dziś przed nami 10 przykazań. Czy rzeczywiście chce nas wyłącznie ograniczać?
Ksiądz Michał Olszewski, ceniony kaznodzieja, rekolekcjonista i duszpasterz, zachęca do nowego spojrzenia na wydawałoby się znane wszystkim słowa i odkrycie w nich prawdy o samym sobie - o własnych słabościach, wątpliwościach i ukrytych pragnieniach serca. W przykazaniach widzi nie tyle Boże wymagania wobec człowieka, ile Boże wytyczne, jak żyć, by być naprawdę szczęśliwym. Rozważania kolejnych punktów dekalogu, oparte zarówno na tekstach zaczerpniętych z Nowego Testamentu, jak i na bogatym doświadczeniu duszpasterskim, prowadzą czytelnika krok po kroku do zrozumienia, w jaki sposób wykorzystać mądrość prawa nadanego nam przez Boga do budowania dobrych relacji zarówno z Nim, jak i z drugim człowiekiem.

"Na początku drogi przez Dekalog musimy odrzucić grzech, zaspokoić głód Boga, stanąć na ziemi świętej. Dzięki temu sprostamy dziesięciu przykazaniom i odnajdziemy drogę do szczęścia".

fragment książki

Książka "Dekalog. Proste słowa o miłości" - ks. Michał Olszewski SCJ - oprawa miękka - Wydawnictwo eSPe. Książka posiada 88 stron i została wydana w 2018 r. Cena 13.62 zł. Zapraszamy na zakupy!