pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Krzyż i kryzys

Autor książki:

abp Fulton J. Sheen

Dane szczegółowe:
Wydawca: Esprit
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788367530255
ISBN: 978-83-67530-25-5
Data: 2023-03-30
40.86 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Już wkrótce chrześcijanie będą musieli zjednoczyć się w ramach autentycznego chrześcijaństwa, aby obronić je przed siłami, które są dla niego zagrożeniem. abp Fulton Sheen
 

Dziś świat stoi na rozdrożu. W kierunku przyszłości rozciagają się dwie drogi. Jedna prowadzi do ruiny moralnej, druga do zbawienia. Jedną z nich pójdą ludzie w dół, w towarzystwie uwodzicielskiego Antychrysta, drugą w - górę w braterstwie Chrystusa.

Arcybiskup Fulton Sheen, wybitny katolicki filozof i apologeta, w swojej książce dotyka sedna kryzysu, który trawi współczesny świat – kryzys ten ma wymiar nie tyle polityczny i ekonomiczny, ile moralny i religijny, a jego centralnym punktem jest krzyż, o którym chcemy dziś zapomnieć.

   Autor rozważa przypowieść o synu marnotrawnym. Pokazuje, że ta znana biblijna historia dotyczy świata, który odszedł od Chrystusa i roztrwonił swoje dziedzictwo zbawienia i kultury na rzeczy czysto materialne. Zbawienie dla świata przyjdzie jedynie poprzez pokutny powrót do domu Ojca.

Gdzie szukać dziś ratunku Jak wrócić na drogę wiodacą do Ojca
Kryzysy współczesnego świata mają wymiar moralny i religijny, a ich centralnym punktem jest krzyż. To wyjściowa teza książki abp Fultona J. Sheena. Teza ta wydaje się zaskakująca, ale abp Sheen skutecznie ją udowadnia. Chociażby przypomnieniem, że głównym zadaniem człowieka na świecie jest dążenie do Boga, nie ma więc czynów pozbawionych znaczenia, a „każde działanie człowieka w dziedzinie ekonomii czy polityki jest w pewnym sensie czynem o charakterze religijnym i moralnym”.

Bogumił Łoziński, Zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”
Proroczy głos abp. Sheena znów rozbrzmiewa z pełną mocą. Czy cywilizacja zachodnia, pogubiona niczym syn marnotrawny, uświadomi sobie, że szuka dobra, które sama uprzednio odrzuciła Czy zrozumie, że trzeba jej powrócić pod Krzyż
dr hab. Izabella Parowicz, autorka strony abpsheen.pl

Książka "Krzyż i kryzys" - abp Fulton J. Sheen - oprawa miękka - Wydawnictwo Esprit. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2023 r. Cena 40.86 zł. Zapraszamy na zakupy!