pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wartości społeczne w świadomości młodzieży niemieckiej i polskiej....
Książki »
Tytuł książki:

Wartości społeczne w świadomości młodzieży niemieckiej i polskiej. Studium socjologiczne

Autor książki:

Grzegorz Adamczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788373060890
ISBN: 83-7306-089-8
Data: 2006-03-08
21.24  22.00  0.76 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Książka Wartości społeczne w świadomości młodzieży niemieckiej i polskiej. Studium socjologiczne prezentuje wyniki badań empirycznych przeprowadzonych na przełomie 1998 i 1999 r. w Bielefeld i Lublinie wśród uczniów szkół średnich. Dotyczyły one postaw młodzieży niemieckiej i polskiej wobec wartości obowiązku i akceptacji, wartości samorozwojowych oraz priorytetów materialistycznych i postmaterialistycznych. Wyniki badań wskazują, że wartości "tradycyjne", obowiązku i akceptacji, oraz materialistyczne nieco częściej były uznawane przez młodzież lubelską niż bielefeldzką.
Dane empiryczne pozwalają traktować młodzież obu krajów jako pokolenie, które wyraźnie preferuje "syntezę wartości". Ani wartości akceptacji i obowiązku oraz priorytety materialistyczne, ani wartości samorozwojowe i priorytety postmaterialistyczne nie mają wyłączności na uznawanie przez młodzież. O "przewrocie wartości" czy konserwatyzmie wartości" praktycznie nie może być mowy. Młodzież niemiecka i polska nie jest również pokoleniem "zrezygnowanych", gdyż uznaje znaczną część, jeśli nie większość, wartości akceptacji i obowiązku, wartości samorozwojowych oraz priorytetów materialistycznych i postmaterialistycznych. Wprawdzie niemiecka młodzież nieco częściej zwraca się do "ponowoczesnych" wartości, a polska do "tradycyjnych", to jednak różnice te nie są znaczące.

Książka "Wartości społeczne w świadomości młodzieży niemieckiej i polskiej. Studium socjologiczne" - Grzegorz Adamczyk - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Cena 21.24 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne: