pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dobra strategia zła strategia. Czym się różnią i jakie to ma znaczenie

Autor książki:

Richard P. Rumelt

Dane szczegółowe:
Wydawca: MT Biznes
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 158x233 mm
EAN: 9788380873490
ISBN: 978-83-8087-349-0
Data: 2017-11-06
37.61 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

BIZNES / ZARZĄDZANIE
Kluczowym wyzwaniem każdej firmy lub organizacji jest stworzenie strategii oraz jej implementacja. Dlatego liderzy powinni mieć jasny wzór, co jest dobrą, a co złą strategią.

Istotą dobrej strategii według Richarda Rumelta jest głębokie zrozumienie sytuacji firmy, aby zdiagnozować jedno, dwa kluczowe wyzwania stojące przed firmą. Następnie trzeba stworzyć ogólną koncepcję, która ma sobie poradzić ze zdiagnozowanymi wyzwaniami, a następnie opracować całościowy projekt, który trzeba będzie zaimplementować.

W większości przypadków tworzone są złe strategie. Zła strategia polega na myleniu celów ze strategią, używaniu pojęć, które są tylko biciem piany, i niediagnozowaniu zasadniczego wyzwania stojącego przed firmą.

Uniwersalność metodologii Richarda Rumelta, zilustrowana dużą liczbą przykładów obu typów strategii, jej klarowność i mądrość wywołują u uczestników naszych szkoleń strategicznych zdumienie.

Krzysztof Kamionka
discoverstrategy.pl
Autor rozprawia się ze wszystkimi niejasnymi opisami i pogmatwanymi sposobami myślenia leżącymi u podstaw zbyt wielu strategii, proponując w zamian prostą metodę opracowania i wdrożenia skutecznej i nastawionej na działanie strategii, która sprawdzi się w dzisiejszym świecie.

Dobra strategia - zła strategia to konkretna i spójna reakcja na przeszkody, które stoją na drodze postępu - a także sposób ich pokonania. Polega ona na wykorzystywaniu i zastosowaniu władzy tam, gdzie może ona przynieść największy skutek. Dotyczy to tak różnych wyzwań, jak:
wysłanie człowieka na Księżyc, prowadzenie wojny, wypuszczenie na rynek nowego produktu, reagowanie na zmieniającą się sytuację rynkową, otwarcie szkoły społecznej, zainicjowanie programu rządowego. Bez względu na skalę przedsięwzięcia podstawą sukcesu jest dobrze opracowana strategia.

Dziewięć źródeł władzy według Rumelta - począwszy od wykorzystania wpływów w celu skutecznej koncentracji na wzroście - to rewolucyjne, a jednocześnie niezwykle pragmatyczne narzędzia, które można wykorzystać w pracy już od najbliższego poniedziałkowego poranka.

Zaskakuje fakt, że dobra strategia jest często rzeczą absolutnie nieoczekiwaną, gdyż większość organizacji po prostu jej nie ma. Utrzymując taki stan rzeczy, powodują one, że co roku omija je wiele szans na rozwój i zwiększenie zysków.

Rumelt uważa, że centralnym punktem dobrej strategii jest wgląd - w prawdziwą naturę sytuacji, w ukrytą w niej potęgę i w odpowiednią reakcję. Pokazuje też, w jaki sposób tę sztukę przenikliwego wglądu można doskonalić i kształtować.

***
Bogato zilustrowana przykładami I przekonująca argumentami (...) ksiażka dla każdego lidera, który musi myśleć i działać strategicznie.

Michael Useem,
professor zarządzania w The Wharton Achool University of Pensylvania, autor Książki The Leadership Moment

Książka "Dobra strategia zła strategia. Czym się różnią i jakie to ma znaczenie" - Richard P. Rumelt - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo MT Biznes. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2017 r. Cena 37.61 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.