pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Sedno strategii. Jak lider może stać się strategiem

Autor książki:

Richard P. Rumelt

Dane szczegółowe:
Wydawca: MT Biznes
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788382311877
ISBN: 978-83-8231-187-7
Data: 2022-10-17
63.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Richard Rumelt, światowy autorytet w dziedzinie strategii i zarządzania, autor bestsellera Dobra strategia - zła strategia, pokazuje, jak rozpoznać kluczowe wyzwania firmy oraz stworzyć dynamiczną i spójną strategię. Powszechne błędy Liczne badania pokazują, że liderzy często nie rozumieją, czym właściwie jest strategia ani jak ją tworzyć, mylą też z nią cele finansowe (wzrost o 15% rocznie) i cele aspiracyjne (będziemy produkować wiodące na rynku produkty). Z pomocą przychodzi Richard Rumelt i jego najnowsza książka, która radykalnie zmienia sposób, w jaki liderzy myślą i wykonują najważniejszą część swojej pracy: tworzenie strategii. Sedno sprawy Poprzez barwne historie - o tym, jak Elon Musk skupił się na pewnym aspekcie, który napędził sukces Space X, czy jak amerykańska armia poradziła sobie ze słabościami swojej strategii bojowej - Rumelt prezentuje zupełnie nową koncepcję pozwalającą znaleźć sedno strategii, czyli zasadniczy problem, który trzeba rozwiązać. Pokazuje też, co się dzieje z firmami, które wpadają w inercję i nie są w stanie zmienić swojego kierunku. Udowadnia, że taki tok myślenia potrafił zgubić nawet największych, takich jak Nokia czy General Motors. Esencja umiejętności strategicznych Według koncepcji strategii Rumelta liderzy powinni przede wszystkim określić sedno kluczowych wyzwań, przed którymi stoją, czyli problemy zagrażające przyszłemu rozwojowi i sukcesowi - choć ich kształt może być trudny do uchwycenia - a następnie podjąć spójne i zdecydowane działania. Znalezienie sedna staje się podstawową umiejętnością stratega zwłaszcza wtedy, gdy problemy nie dają się łatwo rozwiązać, a na firmę oddziałują siły, które trudno zdefiniować. Strategia to ciągła podróż Tworzenie strategii trwa nieustannie, jest procesem ciągłym, a nie jednorazowym wydarzeniem. Liderzy, którzy są strategami, powinni być stale wyczuleni na szybko zmieniające się wyzwania biznesowe, gospodarcze i instytucjonalne, zagrażające przyszłemu sukcesowi, podstawowym wartościom, a nawet istnieniu organizacji. Dlatego, jak pisze Rumelt, muszą tworzyć dynamiczne strategie, które pomagają poradzić sobie z krytycznymi wyzwaniami, nie pozwalają utracić zasobów, wykorzystują pojawiające się szanse i dostosowują firmę do wymagań zmieniającej się rzeczywistości.

***

Sedno strategii to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Jest to książka, którą będę uparcie polecał moim ludziom, bo to najlepszy sposób na uczynienie z nich strategów. - Simon Galbraith, dyrektor generalny i współzałożyciel Redgate Sedno strategii wyjaśnia, dlaczego Rumelt jest uznawany za światowy autorytet w dziedzinie strategii. Niezwykle przyjemna w lekturze książka stanowi przewodnik po najtrudniejszych zagadnieniach i pokazuje, jak utorować sobie drogę do sukcesu nawet wbrew najtrudniejszym wyzwaniom. - Andy D. Bryant, prezes zarządu Intel Corporation (2012 2020) Przekonująca i praktyczna. Wnikliwa i nieuciekająca od trudnych tematów rozmowa o rzeczywistych wyzwaniach stojących przed firmami oraz kreatywności niezbędnej do znalezienia przełomowych rozwiązań. - Rebecca Henderson, Harvard University, autorka książki Reimagining Capitalism in a World on Fire Doskonała książka. Rumelt zaprasza nas do firmy wielkich strategów, w której ciekawi, kreatywni i sprytni pokonują trudności dzięki dotarciu do faktycznej przyczyny rzeczywistego problemu i przełamaniu go. - Chris Bradley, starszy partner w Mc Kinsey i współautor książki Strategy Beyond the Hockey Stick

Książka "Sedno strategii. Jak lider może stać się strategiem" - Richard P. Rumelt - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo MT Biznes. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2022 r. Cena 63.72 zł. Zapraszamy na zakupy!