pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Diagnoza w resocjalizacji

Autor książki:

Ewa Wysocka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 342 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788301155162
ISBN: 978-83-0115-516-2
Data: 2009-10-01
54.04  59.00  4.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Książka prezentuje główne stanowiska teoretyczne i problemy praktyczne w postępowaniu diagnostycznym. Formułuje podstawowe założenia metodologiczne procesu diagnozowania w resocjalizacji, wraz z opisem modeli diagnozowania, specyficznych trudności, dylematów i zasad diagnozowania w przypadku tzw. "zjawisk trudnych". Przedstawia podstawowy warsztat diagnostyczny pedagogiki resocjalizacyjnej z określeniem metod, technik i narzędzi diagnostycznych oraz zasad ich stosowania.
Podręcznik przeznaczony jest dla wykładowców i studentów kierunków pedagogicznych, głównie resocjalizacji, a także psychologii oraz innych dyscyplin pokrewnych. Niezbędny dla pedagogów i psychologów zajmujących się zawodowo diagnozą psychopedagogiczną i resocjalizacyjną.
Dzieło [...] ogarnia stan wiedzy o diagnozie i diagnozowaniu w resocjalizacji. Wydaje się ono być znaczącym wkładem w rozwój polskiej diagnostyki resocjalizacyjnej, w jej usystematyzowanie, ujednolicenie teoretyczne i metodyczne. A zatem ma także wybitne walory dydaktyczne i może z pożytkiem służyć wszystkim zainteresowanym problematyką opieki, wychowania, terapii, pomocy społecznej i resocjalizacji aktualnej i potencjalnej.
(Z recenzji prof. Lesława Pytki)

Książka "Diagnoza w resocjalizacji" - Ewa Wysocka - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 342 stron i została wydana w 2013 r. Cena 54.04 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ewa Wysocka - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Diagnoza neuropsychologiczna. Współczesne - okładka książki

Diagnoza neuropsychologiczna. Współczesne wyzwania...

Ewa Zawadzka, Łucja Domańska (red.)
Diagnoza w socjoterapii - okładka książki

Diagnoza w socjoterapii

Ewa Grudziewska (red.)