pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Neuropsychologia kliniczna. Tom 1. Urazy mózgu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Naukowe PWN
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 542 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788301177775
ISBN: 978-83-0117-777-5
Data: 2014-02-26
81.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

Nowoczesny i przekrojowy wykład o diagnozie i rehabilitacji neuropsychologicznej osób po urazie mózgu! Atutem pracy jest połączenie w jedną spójną całość najnowszych światowych trendów w myśleniu o mózgu (przede wszystkim teorii mikrogenetycznej) wraz ze specyficznymi wskazówkami, jak prowadzić diagnozę i terapię neuropsychologiczną chorego po urazie mózgu.

Zakres tematyczny książki obejmuje: kompleksowe podejście do diagnozy zaburzeń poznawczych (w tym językowych), emocjonalnych i behawioralnych; szczegółowe, oparte na bogatym doświadczeniu klinicznym autorki, opisy technik, metod, programów i podejść terapeutycznych.

Problematyka kliniczna jest zaprezentowana w każdym rozdziale zgodnie z przejrzystym i logicznym układem: teoretyczne wprowadzenie, metody diagnostyczne, ukierunkowana terapia.

Tom pierwszy obejmuje takie problemy, jak zaburzenia funkcji poznawczych i emocjonalnych, w tym: świadomości, orientacji, percepcji, pamięci, uwagi oraz emocji; zaburzenia celowego ruchu zwane apraksją; zaburzenia tzw. funkcji wykonawczych.

Książka przeznaczona jest głównie dla studentów psychologii, neuropsychologii, logopedii i neurologopedii, a także terapeutów i psychologów specjalizujących się w terapii poznawczej.

Książka "Neuropsychologia kliniczna. Tom 1. Urazy mózgu" - Maria Pąchalska - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 542 stron i została wydana w 2014 r. Cena 81.02 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]