pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Dasz radę! O pokonywaniu uzależnień
Tytuł książki:

Dasz radę! O pokonywaniu uzależnień

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 150x211 mm
EAN: 9788378397595
ISBN: 978-83-7839-759-5
Data: 2014-05-06
25.87  35.00  9.13 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni
Ta książka otwiera oczy na wiele problemów, ostrzega, ale jednocześnie daje nadzieję i uczy wytrwałości w działaniu. Na zdrowie! O doświadczeniach w terapii uzależnień opowiada w tej książce dr Bohdan Tadeusz Woronowicz - legenda psychiatrii, człowiek konkretny w pracy i poglądach, a równocześnie niezmiernie czuły. Oddaje głos także swoim zdrowiejącym pacjentom i przyjaciołom.

Intensywny styl życia, rozwój technologii, zmiany w relacjach międzyludzkich powodują wzrost i pojawianie się nowych uzależnień. Wielu ludzi nawet nie pyta samych siebie, dlaczego nie potrafią funkcjonować bez picia alkoholu czy palenia marihuany. Dlaczego przesiadują godzinami przed komputerem i nie rozstają się z komórką albo dlaczego ich dziecko woli zaciemniony pokój od treningu na świeżym powietrzu Czego im brakuje, żeby zatrzymać się, zadać sobie pewne pytania, spojrzeć na świat i siebie i spróbować zmienić swoje życie Czy przypadkiem nie jest to również Twoje życie Jest taka anegdota o Doktorze. Przychodzi pacjent na rozmowę kwalifikacyjną, a Doktor mówi mu tak: Proszę pana, za tym moim Białym Domkiem stoi wiadro wódki. Pan tam pójdzie, wypije tę wódkę i dopiero przyjdzie do mnie. To pokazuje, że Doktor wie, że ten gość nie poznał jeszcze swojego dna i nie ma w sobie odpowiedniej motywacji do leczenia.

Przypatrz się sobie i swoim bliskim. Zacznij żyć inaczej. Poszukaj pomocy. Stań się człowiekiem wolnym i smakuj cały świat.

Człowiek uzależniony czuje się bardzo samotny. Nie chce przyznać się przed sobą do uzależnienia, mówi: W każdej chwili mogę przestać. Jednak nie może i nie potrafi poprosić o pomoc - jest przecież ambitny i wstydzi się powiedzieć sobie np. Jestem alkoholikiem czy Jestem narkomanem itd. - to są przecież takie brzydkie wyrazy. Ale trzeba w końcu tak do siebie powiedzieć, a potem wyciągnąć rękę po pomoc, bo na końcu tej wyciągniętej ręki może znaleźć się ktoś, kto pomoże; trzeba tylko przełamać wstyd i poprosić. Tym kimś, kto pomoże, jest na pewno dr Bohdan Woronowicz.

Stanisława Celińska Bohdan Tadeusz Woronowicz - doktor nauk medycznych, specjalista psychiatra, seksuolog, certyfikowany specjalista i superwizor psychoterapii uzależnień, inicjator nowoczesnych rozwiązań terapeutycznych oraz organizacyjnych w lecznictwie odwykowym w Polsce. Wieloletni szef Ośrodka Terapii Uzależnień w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Prowadzi program terapii w Centrum Konsultacyjnym Akmed. Był pierwszym Powiernikiem Klasy A (niealkoholikiem) w polskiej Wspólnocie AA. Autor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz kilku specjalistycznych książek o uzależnieniach. Pochodzi z Nowogródka.

Karolina Prewęcka - dziennikarka prasowa, autorka wielu tekstów o tematyce medialnej. Od kilku lat przeprowadza wywiady rzeki. Nakładem Prószyński i S-ka ukazały się jej rozmowy z aktorami Bohdanem Łazuką ( Przypuszczam, że wątpię, 2010) i Stanisławą Celińską ( Niejedno przeszłam, 2012). Z zamiłowania i wykształcenia etnograf po Uniwersytecie Warszawskim. Pochodzi z miejscowości Lubraniec na Kujawach.

Książka „Dasz radę! O pokonywaniu uzależnień” - oprawa twarda - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2014 r. Cena 25.87 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Dasz radę! O pokonywaniu uzależnień"
Karolina Prewęcka, Bohdan T. Woronowicz - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Zawód: tata - okładka książki
Zawód: tata Krzysztof Pilch
Drogowskazy - okładka książki
Drogowskazy Wiktor Osiatyński
Rehab - okładka książki
Rehab Wiktor Osiatyński
Ewa czuje inaczej - okładka książki
Ewa czuje inaczej Jacek Pulikowski
Produkty podobne:
Trudny temat? Rozmawiam - okładka książki
Trudny temat? Rozmawiam Diana R. Jenkins