pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Rozwój idei harcerskiej w Polsce. Biblioteka Broszur Informacyjnych...
Książki »
Tytuł książki:

Rozwój idei harcerskiej w Polsce. Biblioteka Broszur Informacyjnych o Harcerstwie. Seria: Przywrócić Pamięć

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 88 s.
Wymiar: 120x160 mm
EAN: 9788378505990
ISBN: 978-83-7850-599-0
Data: 2014-05-29
13.27  18.00  4.73 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Rozwój idei harcerskiej w Polsce. Biblioteka Broszur Informacyjnych o Harcerstwie. Seria: Przywrócić Pamięć - Kazimierz Świrtun-Rymkiewicz - opis książki:

Seria wydawnicza Przywrócić Pamięć ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911 1939.

Reprint wydania z 1922 r.: Rozwój idei harcerskiej w Polsce Co może zrobić dla harcerstwa społeczeństwo Gdy dojdziemy do miljona chłopców przejętych duchem harcerstwa, to Ojczyzna będzie mogła patrzeć w przyszłość dumnie i spokojnie. Lord Kitchener.

Nazwa skaut, harcerz - jest dzisiaj już ogólnie znana. I w społeczeństwie potrafiła już sobie zdobyć pewne zaufanie i uznanie.

Faktycznie o harcerzach często i dużo mówią, i prawie zawsze mówią przychylnie. Dowód to dla organizacji ogromnie pochlebny bo stwierdza, iż kierunek naszej pracy zyskuje aprobatę ogółu społeczeństwa. Brałem udział w pracy harcerskiej prawie od samego jej początku bo jako dziesięcioletni chłopiec wstąpiłem w 1912 roku do drużyny harcerskiej. Później los rzucił mnie na tułaczkę po Rosji. Tam wziąłem również czynny udział w pracy skautowej, przeszedłem szkołę wychowania harcerskiego i zostałem jednym z instruktorów organizacji. - Jako taki, w kilku miejscowościach już samodzielnie prowadziłem drużyny, w innych współpracowałem w kierowaniu. Miałem więc czas i możność gruntownie poznać harcerstwo i pokochać tę świetlaną i wielką ideę.

W dzisiejszej broszurce pragnę wykazać opierając się na dziesięcioletniem doświadczeniu, co społeczeństwo polskie może i powinno ruchowi harcerskiemu z siebie dać, oraz opowiedzieć chcę o niektórych potrzebach i wymogach naszej pracy.

Harcerstwo stało się w Polsce ruchem społecznym. Idea wychowawcza angielskiego generała Baden-Powella znalazła żywy oddźwięk w naszym kraju i przybiera coraz to większe i potężniejsze rozmiary.

Książka „Rozwój idei harcerskiej w Polsce. Biblioteka Broszur Informacyjnych o Harcerstwie. Seria: Przywrócić Pamięć” - oprawa twarda - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 88 stron i została wydana w 2014 r. Cena 13.27 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Rozwój idei harcerskiej w Polsce. Biblioteka Broszur Informacyjnych..."
Kazimierz Świrtun-Rymkiewicz - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Harcerstwo Polskie. Seria: Przywrócić - okładka książki
Harcerstwo Polskie. Seria: Przywrócić Pamięć Stanisław Sedlaczek, Lech R. Grabowski
W imię prawdy - okładka książki
W imię prawdy Maria Żmigrodzka
Armia Krajowa w dokumentach 1939-1945. - okładka książki
Armia Krajowa w dokumentach 1939-1945. Tom II,... Eugenia Maresch, Andrzej Suchcitz, Heide Pirwitz-Bujnowska, Krzysztof Bożejewicz, Waldemar Grabowski
Produkty podobne:
Harcerstwo Polskie. Seria: Przywrócić - okładka książki
Harcerstwo Polskie. Seria: Przywrócić Pamięć Stanisław Sedlaczek, Lech R. Grabowski