pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czasy secondhand. Koniec czerwonego człowieka

Autor książki:

Swietłana Aleksijewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 512 s.
Wymiar: 116x207 mm
EAN: 9788380497610
ISBN: 978-83-8049-761-0
Data: 2018-10-19
29.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Nie sposób go z nikim pomylić, choć jest podobny i zarazem niepodobny do reszty ludzkości. Ma własny słownik i doskonale wie, co jest dobre, a co złe. Paszport radziecki przechowuje jako najcenniejszy skarb. Homo sovieticus.

Nie umarł wraz z upadkiem imperium, za to musiał stawić czoła nowej rzeczywistości, gdy wbrew przewidywaniom Marksa po socjalizmie nastąpił kapitalizm, ojczyznę zastąpił supermarket, a władzę przejęli handlarze i cinkciarze. Wiecznie żywy, chętnie opowiada o swoich bohaterach i męczennikach, o nadziejach i rozczarowaniach, o złości, frustracji i zderzeniu z rzeczywistością. To z tych opowieści, domowych i osobistych składa się niezwykła książka wybitnej białoruskiej autorki, laureatki literackiej Nagrody Nobla.

Swietłana Aleksijewicz po raz kolejny oddaje hołd zwykłemu człowiekowi, którego losy przeplatają się z Historią.

Książka Aleksijewicz została uznana za najlepszą książkę 2013 roku we Francji, a jej autorka otrzymała francuską nagrodę Médicis w kategorii esej.

"Swietłana Aleksijewicz nie osądza - ona w każdej sytuacji szuka sedna zjawisk, najgłębszych przyczyn; równie ważne jest dla niej to, co jednostkowe, szczególne ludzkie losy, jak i najszersze znaczenia zdarzeń. Ta podwójność spojrzenia i empatia są jej wyjątkowym darem." Agnieszka Holland

Książka "Czasy secondhand. Koniec czerwonego człowieka" - Swietłana Aleksijewicz - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 512 stron i została wydana w 2018 r. Cena 29.31 zł. Zapraszamy na zakupy!