pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

O zmierzchu

Autor książki:

Therese Bohman

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pauza
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788395203824
ISBN: 978-83-9520-382-4
Data: 2019-01-21
26.15 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

"Karolina Andersson, badaczka modernizmu cieszącą się uznaniem w środowisku historyków sztuki, jest w średnim wieku, nie ma dzieci ani stałego partnera i nie czuje się w życiu spełniona. Pewnego dnia pod opiekę pani profesor trafi a młody doktorant twierdzący, że odkrył nieznaną dotąd, niezwykle utalentowaną malarkę. Czy wreszcie nadszedł długo oczekiwany przełom w życiu Karoliny?
Therese Bohman stworzyła bohaterkę podobną do naszych znajomych i przyjaciółek. Jaka jest rola singielek w średnim wieku w naszym społeczeństwie? Czego pragną te kobiety, kogo szukają? Co jest w życiu najważniejsze? W powieści nominowanej do prestiżowej Nagrody Augusta autorka próbuje odpowiedzieć na te skomplikowane pytania.

O takiej kobiecie nikt w Polsce nie zrobiłby serialu: niewierna, zbyt niezależna, za dobrze wykształcona. Dlatego przeczytajcie tę powieść.

- Paulina Małochleb, Książki na ostro
Ileż to razy słyszałyśmy, że w pewnym wieku różnych rzeczy się nie robi? Najpierw jesteś na coś za młoda, później nagle za stara. Przede wszystkim ciągle jesteś kobietą. (...) O zmierzchu warto przeczytać, nawet jeśli nie jesteś kobietą po czterdziestce. W przypadku mężczyzn - zwłaszcza wtedy.

- Natalia Szostak, Justyna Suchecka, Krótka Przerwa

Poruszająca i inna niż dotychczasowe powieść o samotności w wielkim mieście, o relacjach, które nie zaspokajają potrzeby bliskości, o ciele, pożądaniu i o intelekcie. Bohman w mistrzowski sposób oddaje atmosferę współczesnego Sztokholmu, porównywano ją nawet do najsłynniejszego portrecisty tego miasta, Hjalmara Söderberga.

- Katarzyna Tubylewicz
W świecie, w którym hołduje się młodości i jędrności, kobiecym wdziękom bez cellulitu i fałdek pojawia się opowieść o kobietach, o których zapominamy - nadal pięknych, wykształconych, samodzielnych i podejmujących decyzje wbrew oczekiwaniom
społecznym.

- Literacka Kavka
Ta psychologicznie intensywna podróż to obraz inteligentnej, odnoszącej sukcesy kobiety, zżeranej przez potrzeby, których - jak się obawia - nie potrafi zaspokoić.

- Publishers Weekly

Książka "O zmierzchu" - Therese Bohman - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Pauza. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2019 r. Cena 26.15 zł. Zapraszamy na zakupy!