pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nomadzi. Życie w drodze

Autor książki:

Zuzanna Bukłaha

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK Literanova
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 304 s.
EAN: 9788324071296
ISBN: 978-83-2407-129-6
Data: 2020-09-16
27.70 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Masz wrażenie, że życie przecieka ci przez palce, a ty wciąż siedzisz w pracy? Tęsknisz za ciepłym piaskiem pod stopami? Chciałbyś zobaczyć świat, ale nie masz na to czasu ani pieniędzy?
To opowieść o ludziach, którzy czuli podobnie. W końcu powiedzieli NIE - korpo, etatom i utartemu schematowi. Kiedy zrozumieli, że życie jest za krótkie, by być przykutym do biurka, spakowali laptopa, dobre buty i ruszyli w świat.

Jednak nawet współczesny nomada musi z czegoś żyć, a praca - choć czasem uciążliwa - może być rozwijająca i twórcza. Trudno rzucić dosłownie wszystko. Ale można rzucić wszystko? oprócz pracy.

Skoro w dobie szybkiego łącza tyle rzeczy da się zrobić zdalnie, dlaczego nie pracować, podróżując?
Tomek rozkręcał firmę, przemierzając kontynenty. Klienci nie wiedzieli, że odpisuje na maile z Indii lub Mozambiku. Teraz zarządza warszawskim zespołem. Raz z Bali, raz z Kuala Lumpur.

Marga nigdy nie wie, w jakim języku będą mówili jej sąsiedzi. Uczy hiszpańskiego, sypia pod gołym niebem, bo w żadnym hotelu nie ma za darmo aż tylu gwiazd.

W wieku 25 lat Olga występuje w filmach bollywoodzkich. Pamięta jednak, że do Indii przyjechała, by pomagać. Dziś mama dwójki dzieci organizuje warsztaty na kurdyjskich ulicach, a w Syrii buduje recyklingowe place zabaw. I tylko jej cygańscy przyjaciele dziwią się tym ciągłym wędrówkom.

Prawnicy, nauczyciele, blogerzy, aktywiści. Single, pary i całe rodziny.

Jak zostali nomadami? Co musieli poświęcić? Czy kiedykolwiek mają zamiar osiąść?
Inspirujące historie współczesnych polskich nomadów.

Praktyczne rady, jak łączyć pracę z podróżami i wreszcie zacząć żyć na własnych zasadach.

Poznaj je i sam wyrusz w drogę!

Nomadzkie historie opowiedzieli:
Tomek, prawnik, pracuje z Bali
Asia z bloga Somos Dos
Kasia i Kuba z bloga Podróż Odbyta
Helena, nauczycielka jogi, pracuje z Australii
Anna Alboth, dziennikarka, aktywistka z bloga The Family Without Borders
Agata i Grzegorz, digitalizatorzy z Hiszpanii
Olga, aktywistka z bloga Czujczuj
Marga, nauczycielka hiszpańskiego
rodzina Mitali z bloga Mitale w podróży
Nomadzkie historie spisała:
Zuzanna Bukłaha - ur. w 1988 roku, dziennikarka i reporterka, absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu. Współpracuje ze stołeczną Gazetą Wyborczą i Dużym Formatem. Finalistka konkursu na stypendium im. Ryszarda Kapuścińskiego. W 2019 nominowana do Nagrody Newsweeka im. T. Torańskiej w kategorii Najlepszy materiał dziennikarski i nagrody Grand Press w kategorii Reportaż. Od prawie czterech lat dzieli życie między Warszawę a podlaską wieś. Eksnomadka na zabój zakochana w Hiszpanii.

Książka "Nomadzi. Życie w drodze" - Zuzanna Bukłaha - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo ZNAK Literanova. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2020 r. Cena 27.70 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.