pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Czarnobylska modlitwa. Seria: Reportaż (książka audio)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2017
Rodzaj nośnika: twarda
EAN: 9788380494923
Data: 2017-04-28
27.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis audiobooka:

26 kwietnia 1986 roku o godzinie pierwszej minut dwadzieścia trzy pięćdziesiąt osiem sekund seria wybuchów obróciła w ruinę reaktor i czwarty blok energetyczny elektrowni atomowej w położonym niedaleko granicy białoruskiej Czarnobylu. Awaria czarnobylska była najpotężniejszą z katastrof technologicznych XX wieku .

Dwadzieścia lat później Swietłana Aleksijewicz wróciła do Czarnobyla. Rozmawiała z ludźmi dla których ten dzień był końcem świata którzy żyć nie powinni ale przeżyli i żyją bo żyć trzeba. A oni opowiedzieli jej o tym co wydarzyło się wtedy i o tym co jest tam dziś. O ponad dwóch milionach Białorusinów których zapomniano przesiedlić poza strefę skażoną o dzieciach bez włosów o zwierzętach o smutnych oczach które zamieszkały w porzuconych domach o dziwnych stworach które pojawiły się w rzekach i lasach. I o tym że mimo wszystko ludzie chcą być szczęśliwi. Podobnie jak w książce o radzieckich żołnierkach wybitna białoruska dziennikarka stawia nas wobec bezlitosnej prawdy. To książka o apokalipsie która nastąpiła pewnej kwietniowej nocy tuż za naszą wschodnią granicą.

Czyta Krystyna Czubówna
Czas trwania 10 godzin 27 minut

Audiobook „Czarnobylska modlitwa. Seria: Reportaż (książka audio)” - oprawa twarda - Wydawca: Czarne. Cena 27.63 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.